Do 28 lutego koła gospodyń wiejskich z całej Polski, w tym również z naszego regionu, mogą zgłaszać gotowość do udziału w adresowanym do nich konkursie, któremu patronuje pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. To już 2. edycja przedsięwzięcia, w której stawką jest nagroda małżonki prezydenta RP. KGW, które wygra etap ogólnopolski, może liczyć na finansowy bonus i odwiedziny pierwszej damy.
W naszym regionie pań aktywnie uczestniczących w działaniach lokalnych kół gospodyń nie brakuje. W każdym z 4 powiatów byłego województwa przemyskiego tego typu organizacji jest pod dostatkiem, KGW przeżywają bowiem swego rodzaju renesans.
I to właśnie do nich Agata Kornhauser-Duda adresuje konkurs, którego finał ogólnopolski zaplanowany jest w czerwcu br. w Otrębusach – w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Jego tematem przewodnim będą ostatki w polskiej tradycji.
– Bardzo zależy mi na tym, by jak najwięcej kół gospodyń wiejskich wzięło udział w tym wydarzeniu. Koła gospodyń wiejskich to absolutnie polski fenomen. Podtrzymują lokalne tradycje, zwyczaje i rękodzieło, zachowują dziedzictwo kulinarne, udzielają się muzycznie, ale także działają charytatywnie. Są pięknym przykładem wspólnej aktywności, łączenia wokół wspólnych zainteresowań, celów i korzeni – podkreśliła pierwsza dama RP.
– Pokażmy, że mieszkanki polskiej wsi to kobiety aktywne, utalentowane, wszechstronnie uzdolnione, a przede wszystkim zaangażowane – dodała.
Rozstrzygnięcie konkursu ma być stałą częścią Dożynek Prezydenckich, gdyż jego założeniem jest, by[paywall] stały się one także świętem gospodyń wiejskich.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze