Rozpoczęła się rozbudowa 7-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej Przemyśl – Hermanowice – granica państwa. To bardzo ważna inwestycja w kontekście budowy przejścia granicznego z Ukrainą.
Kilka dni temu na placu budowy wbita została pierwsza łopata. – To niezwykle ważna, oczekiwana od lat inwestycja. Ważna przede wszystkim dla Przemyśla. Nie tylko poprawi komunikację i bezpieczeństwo w tej części regionu, ale gdy pojawi się nowe przejście graniczne w Malhowicach, będzie stanowić ważne połączenie z Ukrainy w kierunku grodu nad Sanem i reszty regionu[paywall]. To pierwszy ważny krok do ożywienia gospodarczego i turystycznego, które na pewno nastąpi, gdy zacznie funkcjonować przejście – powiedział wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin Piotr Pilch.
Rozbudowie poddany zostanie ok. 7-kilometrowy odcinek. Droga zostanie poszerzona do 7 m, przebudowane będą dwa znajdujące się na niej mosty i przepusty, rozbudowane zostaną też skrzyżowania z drogami gminnymi i powiatowymi, powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, a przy samej granicy droga poszerzy się do kilku pasów pod odprawy na przyszłym przejściu granicznym w Malhowicach – Niżankowicach.
Łączny koszt przedsięwzięcia to ok. 32 mln zł, z czego ponad 28 mln zł to dofinansowanie unijne z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Partnerem podkarpackiego samorządu po stronie ukraińskiej jest Lwowska Obwodowa Administracja Państwowa. Prace remontowe wykona firma Strabag. – Największym problemem dla nas mogą być badania archeologiczne, gdyż są tutaj dwa stanowiska. Zobaczymy, jak potoczą się prace. Innych trudności nie przewidujemy – powiedział przedstawiciel tej firmy Maciej Łukaszyk.
Droga ma być gotowa do 31 października 2020 r. W tym samym roku – jak zapewniła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz – ma się zacząć budowa nowego przejścia granicznego.
– Jesteśmy w fazie zakończenia procedur dokumentacyjnych, aktualizowane są kosztorysy dotyczące budowy przejścia i w przyszłym roku mamy już zaplanowane ogłoszenie przetargu, wyłonienie oferenta i rozpoczęcie budowy. Projekt, który rozpoczynamy, przewiduje docelowo funkcjonowanie przejścia granicznego z Ukrainą, więc odcinek przygraniczny będzie rozbudowany o dodatkowych pięć pasów ruchu – zdradził dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Piotr Miąso.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W 2012 roku zostałem zaproszony przez ówczesnego Dyrektora Izby Celnej w Przemyślu wraz z innymi osobami , na symboliczne wbicie pierwszej łopaty pod budowę nowego terminala odpraw celnych, pomimo upływu tylu lat w temacie budowy cisza, łopata pordzewiała a sztylisko korniki zjadły.
Właściwie to dzisiaj powinno nastąpić oficjalne otwarcie przejścia granicznego w Malhowicach łącznie z droga dojazdowa i niezbędna infrastruktura.Tak nam obiecywali 4 lata temu.To był dopiero pompa.A tu sie okazuje,ze dopiero wbijają łopatę prawdopodobnie do budowy scieżki rowerowej do Malhowic.A PRZEJSCIE kiedy poniewaz tym razem już się o nim nic nie mówi.A gdzie Kuchciński,który to wszystko obiecał a inwestował tylko przybytki uciech w naszym regionieTo po co droga ?Przy normalnej inwestycji to realizuje sie inwestycję a dopiero na koniec dogodny dojazd.
Żadnego przejścia .Mur z wieżyczkami strzelniczymi.
następna łopata za 4 lata!tuż przed wyborami
Ale jaja sobie robia!! Bareja się turla ze smiechu!
A co to zmieni w Przemyślu, upadł e zadupie, bida i nędza na dekady. No cóż przemyski suwerenie, coście pożądali tegoście doczekali. Dzisiejsza kronika z Rzeszowa niemal w całości poświęcona nowym inwestycjom ale gdzie, Rzeszów, Stalowa Wola, Mielec, Jarosław, mniej Tarnobrzeg, Krosno, wszystko miliardy złotych. Nadmienię że Sanok w ostatnich latach otrzymał na rozwój w tym infrastruktury sportowej 260 milionów zł, Jarosław 16o milionów. A Przemyski suweren jak nie Choma to Bakun 15, a efekty, widać, słychać i czuć, wystarczy zobaczyć te obdarte z tynków kamienice i domy, pochodzić po krzywych obesranych chodniczkach, zobaczyć 5 ligowy mecz na Czuwaju i zwiedzić pustą strefę niby ekonomiczną wtedy dostrzeże się wybory przemyskiego suwerena który w jesiennych wyborach strzelił sobie nie w stopę a prosto w czoło. I Przemyśl nie dostanie nic, 0 pieniędzy na nawet drobnicę, prezes powiedział zagłosujecie na Pis dostaniecie pieniądze. I nie pomoże obrażony na swoją mięścinę Kuchciński, jego protegowana na wicewojewodę Podhalicz Hałasik, czy wicemarszałek Pilch który dzisiaj kryjąc się pod czapką i czarnymi okularami rozwiązał swoje banery wyborcze na moście Siwca. No cóż wielki Marszałek latają cy odleciał do Krosna i w Bieszczady licząc że tamtejszy suweren da się kupić milionowymi dutkami, a obrażony nie chce spotykać się z przemyskimi wyborcam którzy w jego mniemaniu i wyobraźni prezesa i jego zdradzili. No cóż można i tak, powtarzam jak zawsze, jaki pan, taki kram, jacy wyborcy taka władza. A co zostało, lody we Fiore oraz ten nużący i denerwujący przynamiej mnie hejnał z wieży zegarowej.
"Wbicie łopaty" okraszone pokropkiem. Neokomuna i PRL-bis wydaniu aktualnie słusznych towarzyszy.
Powtórka w 2017 roku - https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1365/jadwiga-zenowicz-o-powstaniu-transgranicznego-centrum-obslugi-celnej
Z tego miasta ucieka każdy kto skończy szkołę .
On nawet do łopaty się nie nadają, widzę. Strabag na innych fotkach, a nie słyszałem o przetargu.. Kejna kiełbasą, ciekawe czy za miedza o tym wiedzą..
Witam. A te pozostałe 2 łopaty na kogo czekają ?,czyżby ktoś nie dojechał :)
Ci na zdjęciu z łopatami niech się wezmą do uczciwej pracy. Mogą zacząć od zamiatania ulic i zbierania petów na Serbańskiej. Przemyśl jest okropnie brudny.
Racja. Po co jeszcze więcej ukrów ma tu zjeżdżać?
Znam historię Pana Kuchcińskiego od bardzo wiarygodnej osoby, która go zna prywatnie. Okazuje się, że swiety Marek miałby dużo do opowiadania z przeszłości szczególnie jeszcze jak był hipisem. Strasznie dużo ćpał i gdy brało kasy to razem z kumplem obrobili aptekę w mieście. Znam tą historię od zaufanej osoby a szczególnie gdy patrzę na szczyt chamstwa owego osobnika. Wtedy też był strasznym chamem i zostało tak do dziś. Nie rozumiem jak można od swojego rodzinnego miasta tak odwrócić się. Po drugie szczerze wierzę, że miał coś wspólnego z braćmi ukraińskim.
Your feedback helps me a lot, A very meaningful event, I hope everything will go well run 3
W 2012 roku zostałem zaproszony przez ówczesnego Dyrektora Izby Celnej w Przemyślu wraz z innymi osobami , na symboliczne wbicie pierwszej łopaty pod budowę nowego terminala odpraw celnych, pomimo upływu tylu lat w temacie budowy cisza, łopata pordzewiała a sztylisko korniki zjadły.
Właściwie to dzisiaj powinno nastąpić oficjalne otwarcie przejścia granicznego w Malhowicach łącznie z droga dojazdowa i niezbędna infrastruktura.Tak nam obiecywali 4 lata temu.To był dopiero pompa.A tu sie okazuje,ze dopiero wbijają łopatę prawdopodobnie do budowy scieżki rowerowej do Malhowic.A PRZEJSCIE kiedy poniewaz tym razem już się o nim nic nie mówi.A gdzie Kuchciński,który to wszystko obiecał a inwestował tylko przybytki uciech w naszym regionieTo po co droga ?Przy normalnej inwestycji to realizuje sie inwestycję a dopiero na koniec dogodny dojazd.
Żadnego przejścia .Mur z wieżyczkami strzelniczymi.