Reklama

Pierwsza w historii gminy plenerowa Wigilia [ZDJĘCIA]

Choć pogoda była kapryśna, organizatorom pierwszego w historii gminy Żurawica kiermaszu świątecznego można pogratulować. Udało się znakomicie, a kulminacją przedsięwzięcia, które odbyło się 18 grudnia br., była pierwsza plenerowa, kameralna Wigilia dla wszystkich mieszkańców gminy i gości.

Kilkudziesięciu wystawców, którzy oferowali świąteczne rozmaitości, m.in.: szopki, stroiki, bombki choinkowe, kartki, kalendarze i choinki, kolorowe skrzaty. W przeważającej liczbie rękodzielnicy, którzy w zaciszu swoich domów „wyczarowali” przeróżne atrybuty związane ze świętami Bożego Narodzenia. W kiermaszu, przygotowując swoje świąteczne cudeńka, wzięły udział szkoły i przedszkola z terenu gminy, GOK w Żurawicy, tamtejsza biblioteka gminna, a także członkowie Klubu Senior Plus z Żurawicy oraz Domu Seniora z Czelatyc[paywall]. Swoje stoisko miał także bar „AS”.

– Organizacja kiermaszu była konsekwencją rozpoczętego jesienią tego roku pomysłu na promocję lokalnych skarbów. W naszej gminie mamy mnóstwo niezwykle zdolnych ludzi. Chcieliśmy dać im szansę na zaprezentowanie swoich zdolności, a przy okazji stworzyć wszystkim naszym gościom okazję do kupna niepowtarzalnego rękodzieła i miejscowych smakowitości – powiedział wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.

Reklama

W kiermasz ze swoimi pysznościami włączyły się oczywiście członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kosienic i Żurawicy Górnej, które serwowały pierogi, barszcz z uszkami, domową kiszoną kapustę czy sernik. Bigosem częstowali strażacy-ochotnicy z OSP w Orzechowcach. Swój spory wkład mieli oczywiście żołnierze z 1 batalionu czołgów w Żurawicy, bez których w zasadzie każda impreza byłaby znacznie uboższa. W kiermaszu wziął udział sam dowódca ppłk Rafał Kluz.

Wielką furorę wśród wszystkich uczestników kiermaszu zrobił święty Mikołaj i jego pomocnicy – myszka i renifer Rudolf, których wysłał – przede wszystkim do najmłodszych – Kamil Stachura z firmy DDD w Przemyślu.

Reklama

Wszystko odbyło się w sanitarnym reżimie, bo wciąż panująca pandemia, tego wymagała.

Wigilia w plenerze

Jak już wspomnieliśmy, kiermaszowi towarzyszyła pierwsza plenerowa Wigilia dla wszystkich mieszkańców gminy. Spotkanie odbyło się w samo południe. Od modlitwy i błogosławieństwa rozpoczął ją proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy ks. dziekan Marian Hofman. Gości powitał także wójt gminy T. Szeleszczuk. Wszyscy podzielili się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego co najlepsze. Współorganizatorem Wigilii był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żurawicy.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama