Reklama

Pierwsza w tym roku rekrutacja do BiOSG [ZDJĘCIA]

6 i 7 lutego br. – po raz pierwszy w 2024 r. – odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. O mundur „pogranicznika” walczyło 59 osób.

Egzaminy odbyły się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG przy ul. Mickiewicza w Przemyślu. Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, a w jej składzie znaleźli się funkcjonariusze oddziału i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej[paywall].

– Oceniany był poziom znajomości języka obcego, wiedzy ogólnej oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie przyszli adepci mogli zaprezentować swoje mocne strony podczas rozmowy z komisją. Kandydaci, którzy otrzymali wymaganą liczbę punktów, przeszli pozytywnie badanie psychofizjologiczne (czyli wariograf – przyp. aut.) oraz uzyskają pozytywne orzeczenie komisji lekarskiej, założą mundur Straży Granicznej

Reklama

– wyjaśnił chor. szt. SG Andrzej Bembenek z zespołu prasowego przemyskiego BiOSG.

Jednak zanim rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, czeka ich kurs podstawowy i podoficerski w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej. Niezbędne informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie internetowej BiOSG w zakładce: „rekrutacja do służby”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama