6 i 7 lutego br. – po raz pierwszy w 2024 r. – odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. O mundur „pogranicznika” walczyło 59 osób.
Egzaminy odbyły się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG przy ul. Mickiewicza w Przemyślu. Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, a w jej składzie znaleźli się funkcjonariusze oddziału i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej[paywall].
– Oceniany był poziom znajomości języka obcego, wiedzy ogólnej oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie przyszli adepci mogli zaprezentować swoje mocne strony podczas rozmowy z komisją. Kandydaci, którzy otrzymali wymaganą liczbę punktów, przeszli pozytywnie badanie psychofizjologiczne (czyli wariograf – przyp. aut.) oraz uzyskają pozytywne orzeczenie komisji lekarskiej, założą mundur Straży Granicznej
Reklama
– wyjaśnił chor. szt. SG Andrzej Bembenek z zespołu prasowego przemyskiego BiOSG.
Jednak zanim rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, czeka ich kurs podstawowy i podoficerski w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej. Niezbędne informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie internetowej BiOSG w zakładce: „rekrutacja do służby”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze