Reklama

Pierwsze wzmocnienie Eurobusu Przemyśl

Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem Ramon Rabello Tubau to pierwsze z kilku bardzo solidnych wzmocnień beniaminka FOGO Ekstraklasy przed II rundą mistrzowskich zmagań. Jak już jakiś czas temu wspominaliśmy, Eurobus Przemyśl będzie zupełnie innym zespołem niż w I rundzie rywalizacji.

Ekstraklasowi futsaliści wracają na parkiety w pierwszy weekend stycznia 2024 r. Eurobus pod wodzą Portugalczyka Adriano Ribeiro i Krzysztofa Kusi II rundę rozpocznie od arcyważnego pojedynku w Białymstoku z Jagiellonią Futsal (niedziela, 7 stycznia, g. 12). Spotkania, które może mieć fundamentalne znaczenie dla dalszych losów przemyskiego beniaminka. Mówiąc wprost: Eurobus tego spotkania nie powinien przegrać…

Bez chwili wytchnienia

Zespół w okresie świąteczno-noworocznym nie miał chwili wytchnienia, bo mieć nie mógł. Intensywne treningi dają nadzieję na lepszą i skuteczniejszą postawę. Władze klubu, zdając sobie sprawę, że walka o utrzymanie nie będzie łatwa, zapowiedziały już jakiś czas temu wzmocnienia.

Reklama

Pierwszym, oficjalnie ogłoszonym przez klub, transferem jest pozyskanie Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem Ramona Rabello Tubau. Mając hiszpański paszport, może występować jako zawodnik z Unii Europejskiej, nie blokując miejsca tym spoza UE.

Ramon Rabello Tubau w barwach włoskiego Sestu Citta Mediterranea. Fot. Sestu Citta Mediterranea

Grał w Portugalii i we Włoszech

R. R. Tubau to 23-latek, mierzący 181 cm. Może występować na pozycji rozgrywającego lub pivota. W sezonie 2022 – 2023 występował w barwach aktualnego mistrza Polski Constractu Lubawa, w którym rozegrał 13 meczów i zdobył 4 bramki. Po rundzie jesiennej przeniósł się do Portugalii, do zespołu SC Lusitania. Wcześniej grał we Włoszech, w Serie A2, reprezentując barwy Lazio Rzym i Sestu Citta Mediterranea. W sezonie 2023 – 2024 rozegrał trzy spotkania w Ecosistem Lamezia Soccer. Większej rekomendacji chyba nie trzeba.

Reklama

Będzie pięciu

Łącznie do zespołu dołączy pięciu nowych zawodników. Wszyscy to obcokrajowcy. Niebawem podamy kolejne nazwiska. Cieszy powrót do gry ukraińskiego rozgrywającego Jaroslawa Lebida, który ma być gotowy na hitowe starcie w hali POSiR z Rekordem Bielsko-Biała. Bardzo cieszy wznowienie treningów przez Kamila Bałę, ale w jego wypadku trudno powiedzieć, kiedy będzie do dyspozycji trenerów.

Wiadomo, że z zespołem pożegnało się dwóch zawodników. To Eryk Sarzyński i Arkadiusz Wielgosz.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama