W pierwszym tygodniu marca Pałac Dzieduszyckich w Zarzeczu gościł uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej. Zaprezentowało się 13 wokalistów, a pierwsze miejsce zajęła Zofia Sydor
Impreza pod hasłem pieśni legionowej odbyła się w Zarzeczu po raz czwarty. Do przesłuchań zgłosiło się 13 artystów. Kameralne wnętrza pałacu rozbrzmiały dźwiękami nieśmiertelnych utworów z kanonu patriotycznego, m.in. Rozkwitały pąki białych róż, Orlątko czy Już raz zabrali mi Wilno. Jury w składzie[paywall]: Dagmara Moskwa – przewodnicząca, Wojciech Bardowski, Grażyna Zajączkowska oraz Zofia Paczóska do koncertu finałowego, przyznając im jednocześnie statut laureatów, dopuściło szóstkę artystów. Pierwsze miejsce zdobyła Zofia Sydor, drugie miejsce Aleksandra Wajda, a trzecie wyśpiewali: Katarzyna Strzępek i Jakub Wojciechowski, zaś wyróżnienia otrzymały Maria Wojnarowicz oraz Klaudia Zarzycka. Wszyscy odebrali nagrody pieniężne ufundowane przez wójta gminy Zarzecze Tomasza Burego. Zwieńczeniem festiwalu był finałowy koncert. Swoje pieśni konkursowe ponownie wykonali laureaci. Z recitalem wystąpił też lokalny bard Wojciech Bardowski, który jednocześnie, obok Z. Paczóskiej – prezes Zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej oraz T. Burego – był jednym z inicjatorów i współorganizatorów wydarzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze