Kobieta oraz dwóch mężczyzn pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy w okolicach miejscowości Sierakośce koło Przemyśla.
Doszło do tego w nocy, na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Huwnikach. Mundurowi wyposażeni w kamery termowizyjne zauważyli 3 osoby przekraczające granicę w miejscu niedozwolonym. Natychmiast przystąpiono do legitymowania.
Zatrzymani to obywatele Iraku, 2 mężczyzn oraz kobieta w wieku od 23 do 25 lat. Dwie osoby miały przy sobie irackie dokumenty.
W takcie rozmowy z funkcjonariuszami cudzoziemcy opowiedzieli historię swojej wyprawy. Legalnie dostali się drogą lotniczą na Ukrainę, później zorganizowali sobie transport do granicy z Polską. Ich ostatecznym celem były Niemcy, gdzie chcieli dołączyć do rodzin.
Trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.
Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 13 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski. Byli to głównie obywatele Afganistanu, Turcji oraz Iraku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze