Reklama

Pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy niedaleko Przemyśla

19/02/2022 06:18

Kobieta oraz dwóch mężczyzn pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy w okolicach miejscowości Sierakośce koło Przemyśla.

Doszło do tego w nocy, na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Huwnikach. Mundurowi wyposażeni w kamery termowizyjne zauważyli 3 osoby przekraczające granicę w miejscu niedozwolonym. Natychmiast przystąpiono do legitymowania.

Zatrzymani to obywatele Iraku, 2 mężczyzn oraz kobieta w wieku od 23 do 25 lat. Dwie osoby miały przy sobie irackie dokumenty.

W takcie rozmowy z funkcjonariuszami cudzoziemcy opowiedzieli historię swojej wyprawy. Legalnie dostali się drogą lotniczą na Ukrainę, później zorganizowali sobie transport do granicy z Polską. Ich ostatecznym celem były Niemcy, gdzie chcieli dołączyć do rodzin.

Trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Reklama

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 13 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski. Byli to głównie obywatele Afganistanu, Turcji oraz Iraku.  


owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama