Na stadionie przemyskiego Czuwaju odbył się piknik charytatywny dla 10-letniego Szymona Kowalskiego. W programie znalazły się mecze piłki nożnej, pokazy służb mundurowych oraz licytacja przedmiotów.
Organizatorami wydarzenia było stowarzyszenie Czuwaj Wiaro oraz Maciej Kaczmarek, Tomasz Szymański, Robert Bal i Maciej Kamiński ze Stowarzyszenia dla Przemyśla Regia Civitas. Przygotowali oni mnóstwo atrakcji, szczególnie dla dzieci. Gry i zabawy prowadzili reprezentanci świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Przystań”, młodzieżowi liderzy profilaktyki TPD oraz pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu. Wspierali ich nauczyciele: Mieczysław Jałocha, Barbara Jałocha i Robert Szkółka.
Tajemnice wyposażenia swoich aut służbowych odkrywali funkcjonariusze[paywall] Straży Granicznej, policji, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej, Służby Celnej oraz straży pożarnej. Dla najmłodszych były dostępne dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy. Zabawy z bąbelkową piłką nożną prowadził Grzegorz Bal.
Odbyły się również dwa turnieje piłki nożnej. W pierwszym wystąpiło pięć drużyn z rocznika 2007. Potem na murawę wbiegli „seniorzy”. Swoje reprezentacje wystawili: prawnicy, Eurobus, Klub Pływacki „Orka”, samorządowcy i sympatycy Czuwaj Wiaro. Przedmeczową rozgrzewkę przeprowadziły panie Edyta i Anna – instruktorki z sieci klubów fitness „Lejdiss”. Całość prowadził Robert Bal.
Ważnym punktem programu była aukcja przedmiotów przekazanych przez prezydenta Przemyśla Roberta Chomę, Zbigniewa Bednarczyka – właściciela Pracowni Fajek „Bróg”, Leszka Wajdę, Witolda Mulczyńskiego, Wiesława Łesejkę, Krzysztofa Czopika i Klub Pływacki „Orka”.
Zbiórkę publiczną przeprowadziło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział w Przemyślu. Cały dochód z pikniku przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Szymona.
Na pikniku, wraz z mamą, obecny był również Szymon Kowalski. Przywitany gromkimi brawami, od organizatorów otrzymał gadżety do kibicowania, a od Krzysztofa Dominiaka plakat z podpisami i specjalną dedykacją reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Organizację imprezy wsparli również: wiceprzewodniczący rady miasta Janusz Zapotocki, piekarnia LBZ Ochenduszko, TIM GRAFIK, FPH Bieszczady – Jan Żurowski, Druk Media, Dmuchanceprzemysl.pl – Jan Szmidt, wiceprzewodniczący rady gminy Przemyśl Marek Wasiewicz i radny gminy Przemyśl Marek Wałczyk, świetlica Alternatywa i zespół Maestroband SDS.
Szymon Kowalski zmaga się z nowotworem pnia mózgu. Leczy się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Guz jest w takim miejscu, że nie można go usunąć, nadzieją na wyleczenie są cotygodniowe wyjazdy na chemioterapię i to one stanowią największe koszty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze