Reklama

Piknik dla Szymona [ZDJĘCIA]

25/06/2016 11:00

Na stadionie przemyskiego Czuwaju odbył się piknik charytatywny dla 10-letniego Szymona Kowalskiego. W programie znalazły się mecze piłki nożnej, pokazy służb mundurowych oraz licytacja przedmiotów.

Organizatorami wydarzenia było stowarzyszenie Czuwaj Wiaro oraz Maciej Kaczmarek, Tomasz Szymański, Robert Bal i Maciej Kamiński ze Stowarzyszenia dla Przemyśla Regia Civitas. Przygotowali oni mnóstwo atrakcji, szczególnie dla dzieci. Gry i zabawy prowadzili reprezentanci świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Przystań”, młodzieżowi liderzy profilaktyki TPD oraz pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu. Wspierali ich nauczyciele: Mieczysław Jałocha, Barbara Jałocha i Robert Szkółka.

Tajemnice wyposażenia swoich aut służbowych odkrywali funkcjonariusze[paywall] Straży Granicznej, policji, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej, Służby Celnej oraz straży pożarnej. Dla najmłodszych były dostępne dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy. Zabawy z bąbelkową piłką nożną prowadził Grzegorz Bal.

Reklama

Odbyły się również dwa turnieje piłki nożnej. W pierwszym wystąpiło pięć drużyn z rocznika 2007. Potem na murawę wbiegli „seniorzy”. Swoje reprezentacje wystawili: prawnicy, Eurobus, Klub Pływacki „Orka”, samorządowcy i sympatycy Czuwaj Wiaro. Przedmeczową rozgrzewkę przeprowadziły panie Edyta i Anna – instruktorki z sieci klubów fitness „Lejdiss”. Całość prowadził Robert Bal.

Ważnym punktem programu była aukcja przedmiotów przekazanych przez prezydenta Przemyśla Roberta Chomę, Zbigniewa Bednarczyka – właściciela Pracowni Fajek „Bróg”, Leszka Wajdę, Witolda Mulczyńskiego, Wiesława Łesejkę, Krzysztofa Czopika i Klub Pływacki „Orka”.

Reklama

Zbiórkę publiczną przeprowadziło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział w Przemyślu. Cały dochód z pikniku przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Szymona.

Na pikniku, wraz z mamą, obecny był również Szymon Kowalski. Przywitany gromkimi brawami, od organizatorów otrzymał gadżety do kibicowania, a od Krzysztofa Dominiaka plakat z podpisami i specjalną dedykacją reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Organizację imprezy wsparli również: wiceprzewodniczący rady miasta Janusz Zapotocki, piekarnia LBZ Ochenduszko, TIM GRAFIK, FPH Bieszczady – Jan Żurowski, Druk Media, Dmuchanceprzemysl.pl – Jan Szmidt, wiceprzewodniczący rady gminy Przemyśl Marek Wasiewicz i radny gminy Przemyśl Marek Wałczyk, świetlica Alternatywa i zespół Maestroband SDS.

Reklama

Szymon Kowalski zmaga się z nowotworem pnia mózgu. Leczy się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Guz jest w takim miejscu, że nie można go usunąć, nadzieją na wyleczenie są cotygodniowe wyjazdy na chemioterapię i to one stanowią największe koszty.

Aby pomóc w leczeniu Szymona, można dokonywać wpłat na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu: 48 1020 4274 0000 1902 0060 3738 z dopiskiem Szymon Kowalski.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama