Do dyspozycji mieszkańców Sośnicy, a szczególniej dzieci i młodzieży szkolnej jest już nowy obiekt sportowy przy Szkole Podstawowej im. kpt. Władysława Ważnego. Nowoczesne boisko jest miejscem, na którym grać można w piłkę nożną, siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę oraz tenisa.
Przetarg na realizację inwestycji ogłoszony został w czerwcu tego roku. Przedmiotem zamówienia było wykonanie robót budowlanych związanych z budową planowanego[paywall] boiska wielofunkcyjnego w Sośnicy, o wymiarach 22 na 44 m.
Ten niestety unieważniono, mimo iż wpłynęły 4 oferty. Ich cena przewyższała jednak kwotę, jaką zamierzano przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W drugim przetargu udało się już wyłonić wykonawcę, którym została firma F.H. SOLO Arkadiusz Gagat z Przeworska.
Odbiór techniczny ukończonej inwestycji nastąpił 24 października. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wykonawcy, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego, prezes OSP Sośnica, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sośnicy oraz przedstawiciele UG Radymno.
Nowy obiekt sportowy ma nawierzchnię poliuretanową. Wyznaczono na nim boiska do piłki nożnej, ręcznej, do koszykówki, piłki siatkowej i tenisa. Całość zabezpieczona jest ogrodzeniem z piłkochwytami.
Częścią zrealizowanej inwestycji są także obiekty małej architektury wraz z chodnikiem oraz niezbędne wyposażenie.
Prace zrealizowane zostały za kwotę ponad pół miliona złotych, przy udziale dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich (przyznanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich), które wyniosło 300 tys. zł. Resztę dołożyła gmina Radymno.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze