Reklama

Pingpongowy maraton w Jarosławiu

Przez trzy dni, od 23 do 25 stycznia br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu trwał 3. Grand Prix Polski seniorek i seniorów w tenisie stołowym. To była największa pingpongowa impreza w naszym regionie od wielu lat.

Grzybowska najlepsza

Wśród nich triumfowała Katarzyna Grzybowska  (SKTS Sochaczew), która wyprzedziła Magdalenę Szczerkowską (KS Polkowice), Magdalenę Sikorską (KS Polkowice) oraz Antoninę Szymańską (GLKS Nadarzyn). 25-letnia K. Grzybowska to jedna z najlepszych polskich tenisistek stołowych, reprezentantka Polski. Obecnie zajmuje 121. miejsce w światowym rankingu ITTF, w europejskim – 51. miejsce. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski i Europy w kategoriach młodzieżowych. Wśród startujących pań nie było żadnej zawodniczki z naszego regionu.

Reklama

Wygrana Dyjasa

W turnieju panów zwyciężył natomiast Jakub Dyjas (Energa-Manekin Toruń). Na kolejnych miejscach uplasowali się: Piotr Chodorski (LKS Odra Głoska), Jakub Perek (Pogoń Lębork) i Konrad Kulpa (Energa-Manekin Toruń). Tuż za nimi uplasowali się dwaj zawodnicy AZS Politechniki Rzeszów Mateusz Gołębiowski i Tomasz Lewandowski.  Na 13. miejscu sklasyfikowany został reprezentant Polski Robert Floras (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), zaś ma miejscach 21. – 24. były (z 2006 r.) indywidualny mistrz Polski Jakub Kosowski (Carbo-Koks Polonia Bytom).

W przeciwieństwie do rywalizacji pań, wśród panów – po turnieju eliminacyjnym – awans do turnieju grupowego wywalczyli dwaj zawodnicy Kolpinga FRAC Jarosław: Wang Zeng Yi i Hubert Żołyniak. „Wandżi” zmagania potraktował nieco ulgowo. W turnieju grupowym łatwo pokonał po 3:0 Jakuba Polańskiego (Dwójka Rawa Mazowiecka) i Marcina Woskowicza (Energa-Manekin Toruń). W I rundzie turnieju głównego zmierzył się z Mateuszem Gołębiowskim (AZS Politechnika Rzeszów) i niespodziewanie uległ mu 3:4. Ostatecznie Wang sklasyfikowany został na miejscach 25. – 32. Hubert Żołyniak natomiast w turnieju grupowym zmierzył się z Kamilem Zdzienickim (Galaxy Białystok) i Przemysławem Sałacińskim (Spójnia Warszawa), przegrywając oba pojedynki po 0:3. W klasyfikacji końcowej 3. Grand Prix Polski zajął miejsca 49. – 56.

Reklama


fot.zbiory własne
Najlepszą zawodniczką z Podkarpacia była Roksana Załomska z KTS Tarnobrzeg, która zajęła 10. miejsce.


fot.zbiory własne
Karol Szarmach z superligowych Morlin Ostróda zajął 9. miejsce.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama