Przez trzy dni, od 23 do 25 stycznia br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu trwał 3. Grand Prix Polski seniorek i seniorów w tenisie stołowym. To była największa pingpongowa impreza w naszym regionie od wielu lat.
Wśród nich triumfowała Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew), która wyprzedziła Magdalenę Szczerkowską (KS Polkowice), Magdalenę Sikorską (KS Polkowice) oraz Antoninę Szymańską (GLKS Nadarzyn). 25-letnia K. Grzybowska to jedna z najlepszych polskich tenisistek stołowych, reprezentantka Polski. Obecnie zajmuje 121. miejsce w światowym rankingu ITTF, w europejskim – 51. miejsce. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski i Europy w kategoriach młodzieżowych. Wśród startujących pań nie było żadnej zawodniczki z naszego regionu.
W turnieju panów zwyciężył natomiast Jakub Dyjas (Energa-Manekin Toruń). Na kolejnych miejscach uplasowali się: Piotr Chodorski (LKS Odra Głoska), Jakub Perek (Pogoń Lębork) i Konrad Kulpa (Energa-Manekin Toruń). Tuż za nimi uplasowali się dwaj zawodnicy AZS Politechniki Rzeszów Mateusz Gołębiowski i Tomasz Lewandowski. Na 13. miejscu sklasyfikowany został reprezentant Polski Robert Floras (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), zaś ma miejscach 21. – 24. były (z 2006 r.) indywidualny mistrz Polski Jakub Kosowski (Carbo-Koks Polonia Bytom).
W przeciwieństwie do rywalizacji pań, wśród panów – po turnieju eliminacyjnym – awans do turnieju grupowego wywalczyli dwaj zawodnicy Kolpinga FRAC Jarosław: Wang Zeng Yi i Hubert Żołyniak. „Wandżi” zmagania potraktował nieco ulgowo. W turnieju grupowym łatwo pokonał po 3:0 Jakuba Polańskiego (Dwójka Rawa Mazowiecka) i Marcina Woskowicza (Energa-Manekin Toruń). W I rundzie turnieju głównego zmierzył się z Mateuszem Gołębiowskim (AZS Politechnika Rzeszów) i niespodziewanie uległ mu 3:4. Ostatecznie Wang sklasyfikowany został na miejscach 25. – 32. Hubert Żołyniak natomiast w turnieju grupowym zmierzył się z Kamilem Zdzienickim (Galaxy Białystok) i Przemysławem Sałacińskim (Spójnia Warszawa), przegrywając oba pojedynki po 0:3. W klasyfikacji końcowej 3. Grand Prix Polski zajął miejsca 49. – 56.

fot.zbiory własne
Najlepszą zawodniczką z Podkarpacia była Roksana Załomska z KTS Tarnobrzeg, która zajęła 10. miejsce.

fot.zbiory własne
Karol Szarmach z superligowych Morlin Ostróda zajął 9. miejsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze