Reklama

Piosenka w mundurze

14/11/2016 13:06

W ubiegły czwartek, 3 listopada, na Zamku Kazimierzowskim odbył się I Dziecięcy Festiwal Piosenki w Mundurze – Przemyśl 2016. W wydarzeniu wzięło udział dziewięćdziesięciu uczestników reprezentujących 17 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego, które współpracują ze służbami mundurowymi.

– Pomysłodawcą festiwalu jest nasz oddział – mówi komendant BiOSG, płk SG dr Piotr Patla. – Zwróciliśmy się do wszystkich szefów służb mundurowych na terenie województwa podkarpackiego, aby rozpropagowali festiwal w szkołach, z którymi współpracują lub obejmują patronatem. Ideą imprezy jest wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu oraz[paywall] kształtowanie talentów muzycznych, a także integracja młodzieży z różnych szkół. Będziemy po festiwalu wysłuchiwać opinii uczniów i opiekunów, bo chcemy żeby  stał się imprezą cykliczną, a z czasem przerodził w dużą imprezę ogólnopolską.

Reklama

Nagrodzeni

Jury pod przewodnictwem naczelnika Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, płka SG dra hab. Stanisława Strączka I miejsce w kategorii solistów w grupie wiekowej 6 – 9 lat przyznało Julii Muzyczce z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu, drugie miejsce Natalii Krysie z Zespołu Szkół w Małej, a trzecie Julii Jakubczak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W  grupie wiekowej 10 –12 lat I miejsce zajęła Natalia Ruchlewicz ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, drugie Roksana Węgiel ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, a trzecie Karola Choma ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu. W kategorii zespoły w grupie wiekowej 10 –12 lat I miejsce zajął zespół z Krościenka Wyżnego, drugie zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie, a trzecie zespół „Czternastka” ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu. W grupie wiekowej 6 – 9 lat wystąpił jeden zespół z Zespołu Szkół w Krównikach. Ponadto wyróżnienia od jury otrzymała Natalia Siuta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu oraz zespół Nutki ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Specjalną nagrodę ufundowaną przez przewodniczącego jury otrzymała Zuzanna Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu. Dodać należy, że nagrodą główną były kryształowe misie, a wśród kolejnych były aparaty fotograficzne, mikrofony bezprzewodowe, mikroport, telefony komórkowe i tablety.

Organizatorami wydarzenia byli: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Urząd Miasta w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Przemyślu oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Honorowy patronat nad festiwalem objęli wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Reklama
Zainteresowanych informujemy, że koncert laureatów I Festiwalu Piosenki w Mundurze odbędzie się na Zamku Kazimierzowskim 10 listopada, o godzinie 13.


fot.Jacek Szwic
Zespół wokalny z Zespołu Szkół w Krównikach.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2016-11-14 16:01:15

    Starosta powiatowy a chodzi na oficjalne uroczystości w wyświechtanych spodniach.Nie stać go na kilkanaście par, nie potrafi prasować czy nie zdaje sobie sprawy ze swojego wyglądu, jak powinien się prezentować. B.......o!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    RE - niezalogowany 2016-11-14 20:41:41

    TO LEGINSY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama