W ubiegły czwartek, 3 listopada, na Zamku Kazimierzowskim odbył się I Dziecięcy Festiwal Piosenki w Mundurze – Przemyśl 2016. W wydarzeniu wzięło udział dziewięćdziesięciu uczestników reprezentujących 17 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego, które współpracują ze służbami mundurowymi.
– Pomysłodawcą festiwalu jest nasz oddział – mówi komendant BiOSG, płk SG dr Piotr Patla. – Zwróciliśmy się do wszystkich szefów służb mundurowych na terenie województwa podkarpackiego, aby rozpropagowali festiwal w szkołach, z którymi współpracują lub obejmują patronatem. Ideą imprezy jest wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu oraz[paywall] kształtowanie talentów muzycznych, a także integracja młodzieży z różnych szkół. Będziemy po festiwalu wysłuchiwać opinii uczniów i opiekunów, bo chcemy żeby stał się imprezą cykliczną, a z czasem przerodził w dużą imprezę ogólnopolską.
Jury pod przewodnictwem naczelnika Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, płka SG dra hab. Stanisława Strączka I miejsce w kategorii solistów w grupie wiekowej 6 – 9 lat przyznało Julii Muzyczce z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu, drugie miejsce Natalii Krysie z Zespołu Szkół w Małej, a trzecie Julii Jakubczak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W grupie wiekowej 10 –12 lat I miejsce zajęła Natalia Ruchlewicz ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, drugie Roksana Węgiel ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, a trzecie Karola Choma ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu. W kategorii zespoły w grupie wiekowej 10 –12 lat I miejsce zajął zespół z Krościenka Wyżnego, drugie zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie, a trzecie zespół „Czternastka” ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu. W grupie wiekowej 6 – 9 lat wystąpił jeden zespół z Zespołu Szkół w Krównikach. Ponadto wyróżnienia od jury otrzymała Natalia Siuta ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu oraz zespół Nutki ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Specjalną nagrodę ufundowaną przez przewodniczącego jury otrzymała Zuzanna Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu. Dodać należy, że nagrodą główną były kryształowe misie, a wśród kolejnych były aparaty fotograficzne, mikrofony bezprzewodowe, mikroport, telefony komórkowe i tablety.
Organizatorami wydarzenia byli: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Urząd Miasta w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Przemyślu oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Honorowy patronat nad festiwalem objęli wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

fot.Jacek Szwic
Zespół wokalny z Zespołu Szkół w Krównikach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Starosta powiatowy a chodzi na oficjalne uroczystości w wyświechtanych spodniach.Nie stać go na kilkanaście par, nie potrafi prasować czy nie zdaje sobie sprawy ze swojego wyglądu, jak powinien się prezentować. B.......o!
Starosta powiatowy a chodzi na oficjalne uroczystości w wyświechtanych spodniach.Nie stać go na kilkanaście par, nie potrafi prasować czy nie zdaje sobie sprawy ze swojego wyglądu, jak powinien się prezentować. B.......o!
TO LEGINSY