Reklama

Piotr Paluch mistrzem świata! [ZDJĘCIA]

W Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów (powyżej 60 lat) w warcabach 100-polowych. Kapitalnie spisał się w nich zawodnik Unii Horyniec-Zdrój Piotr Paluch.

Weterani warcabowych plansz rozegrali trzy turnieje o różnym tempie gry, czyli: gra długa klasyczna, gra aktywna i gra błyskawiczna. Piotr Paluch wystąpił we wszystkich i w każdej zaprezentował się wybornie. Najlepiej w grze aktywnej, w które zdobył złoty medal i został mistrzem świata! W grze długiej zdobył srebrny medal, zaś w grze błyskawicznej zajął czwarte miejsce. Gratulujemy!

Cztery medale

Kilka dni po Mistrzostwach Świata Weteranów, także w Szklarskiej Porębie, ponad 300 najlepszych juniorów z 20 krajów uczestniczyło w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach 100-polowych. Podkarpacie reprezentowane było przez zawodników z czterech klubów: Unii Horyniec-Zdrój (5 zawodników), SGU Czarni Oleszyce (9 zawodników), MUKS Libero Basznia Dolna (1 zawodniczka) oraz Warcaby z Pasją Futory (3 zawodników).

Reklama

W trzech różnych turniejach (gra długa klasyczna, aktywna i błyskawiczna) reprezentacja Polski osiągnęła duży sukces, zdobywając łącznie 9 medali. Niemal połowę z tego dorobku zapisały na swoim koncie młode warcabistki z ziemi lubaczowskiej.

Marika Gancarz (Warcaby z Pasją) zdobyła srebrny medal w kategorii do lat 13 w grze aktywnej, Katarzyna Pisarska (Unia) – brązowy medal w kategorii do lat 19 w grze klasycznej i brązowy w grze aktywnej, zaś Klara Kornaga (Unia) – brązowy medal w kategorii do lat 19 w grze błyskawicznej.

Reklama

Pozostali zawodnicy zajęli również wysokie miejsca (tuż za podium lub w pierwszej „dziesiątce”), ale sukcesem był już sam udział w mistrzostwach. Aby tam wystartować, zależało zająć wysokie miejsce w mistrzostwach Polski i zostać powołanym do kadry Polski.

– Sam udział to dodatkowy koszt dla klubów, rodziców i samych zawodników. Na wyróżnienie zasługuje tutaj reprezentacja klubu z Oleszyc, która aby pojechać na zawody, zorganizowała wiele zbiórek, kiermaszów, angażując nie tylko działaczy, ale także rodziców, znajomych i samych zawodników

Reklama

– podsumował człowiek-legenda horynieckich (i nie tylko) warcabów Jan Artymowicz.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/11/2024 09:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama