Reklama

Plac Pileckiego w Przemyślu i takie ozdoby [SYGNAŁY CZYTELNIKÓW]

– Zdjęcia wykonałem końcem sierpnia, ale trzeba pokazywać takie rzeczy! Plac Pileckiego i takie tam ozdoby! Wstyd! Może jestem monotematyczny, ale oburza mnie to, że nie dbamy o czystość Naszego Pięknego Miasta – pisze przemyślanin.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ekologiczny przemyski obserwat - niezalogowany 2020-09-20 17:37:28

    Brawo dla przemyślanina i  Życia, o tym  przemyskim wstydzie i hańbie jako stary i stały przemyski piszę od  lat przy każdej okazji. Nie rozumiałem wówczas i nie  rozumiem obecnie jak można było sprzedać w samym centrum  obecnego zadupia piękny choć od  lat celowo zaniedbywany park by doprowadzić to miejsce do stanu jaki jest obecnie, a jak  jest wystarczy krótki spacer po tym siedlisku brudu,  syfu i dziadostwa i to w bezpośredniej bliskości  przystanków, w centrum. Miała być  galeria i inne cuda świata a  jest , choć zdjęcia nie są w stanie przekazać  prawdziwego stanu tego miejsca. Pytam retorycznie które miasto w Polsce pozbyłoby się pięknego parku w samym centrum np Rzeszów czy Jarosław w naszym województwie gdzie prawdziwi gospodarze,  włodarze dbają i zagospodarowują każdy  nawet skrawek terenu zadrzewionego w centrach swoich miast. Nie znam dokładnie  kulis sprzedaży  parku przy Jagiellońskiej nazwanego o zgrozo  placem  Witoda Pileckiego awansowanego przed kilku laty pośmiertnie do stopnia pułkownika ale takie coś co trudno nawet opisać słowami może być tylko w Przemyślu, piszę to z bólem bo obchodząc dzisiaj  przemyski park na wzgórzu zamkowym i ulice wróciłem do domu załamany i złamany. Ten piękny park odrestaurowany za ok 23 miliony oczywiście pieniądze z u Unii Europejskiej jest systematycznie niszczony przez pozostałą  w miescinie cudem smarkatą  dzicz,  dewastacja ławek,  dużej części metalowych śmietników,  porozbijane butelki, wszędzie puszki po piwie i inne pozostałości po tzw sobotnich nocnych imprezach. Najgorszą zgrozę budzi od kilku tygodni ta niby fontanna również kilka lat temu odnowiona, obecnie bez wody pełni rolę śmierdzącego śmietnika, podobnie jak położony niżej zbiornik wodny z kolorowymi rybkami który nie czyszczony od miesięcy może od lat stał się smierdzącym bajorem, gnojowiskiem, podziwiam te rybki że jeszcze pływają. Ale to jest Przemyśl, całe wolne i królewskie ponoć miasto, podobnie było z Placem św. Floriana które Choma przehandlował za milion złotych też w centrum, mniejszy i nie tak okazały jak przy Jagiellońskiej, jest myjnia samochodowa i  coś tam jeszcze ale ludzie nie mają gdzie usiąśc, odpocząć.  Co za to proponowano ludziom starym  często niedołężnym, odpoczynek w parku na  wzgórzu zamkowym im. Stanisława Strońskiego, dobre, nie. No cóż można i tak, sprzedać czasem za srebrniki, by pozbyć się problemu utrzymywania placów w czystości i porządku a co póżniej, nie ich "wadzy" problem, bo sprzedane.  Jako  przemyski obserwator widzę jedno wyjście, odkupić ten park i plac im. Rotmistrza Pileckiego czort wie od kogo obecnie i za ile?, dokonać rewitalizacji i  gruntownego uporządkowania, odbdować lub postawić nową fontannę jak np w cywilizowanym mieście Rzeszowie lub mniejszym Jarosławiu, ustawić z powrotem ławeczki i kosze na śmiecie i dać ludziom choć nieco odpocząć od wszechobecnego  brudu i dziadostwa. Ale na koniec ustawiczne przypomnienie, drodzy rodacy, jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram. Widocznie na nic innego przemyski suweren nie zasługuje, oj  raczej  tak. Tyle w największym skrócie jako moja osobista, subiektywna refleksja do tematu i zdjęć. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    R N - niezalogowany 2020-09-20 19:11:53

    Coś z tym w końcu należy robić. Oto plan dyslokacji, rewitalizacji terenu w kilku punktach:1. Uporządkowanie  terenu, wyzbieranie śmieci, wyrównanie krawężników etc.2. Nasadzenie rekompensacyjne drzew w miejsce  wyciętych3. Dodatkowe posadzenie kilku fajnych krzewów etc.4. Odrestaurowanie-odnowienie fontanny5. Zainstalowanie ławek i koszów na śmieci6. Nie koszenie albo bardzo rzadkie powyższej strefyDRZEWA I KRZEWY  SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PLDRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    R N - niezalogowany 2020-09-20 19:23:30

    CHCESZ WALCZYĆ Z SUSZĄ? NIE KOŚ TRAWNIKA - DOBREWIADOMOSCI.NET.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama