Do wielu fobii, opisanych w podręcznikach psychologii może wkrótce dołączyć jeszcze jedna – plakatofobia. Pierwsze przypadki miały miejsce właśnie w Przemyślu, o czym poinformowała nas pewna mieszkanka miasta.
W ubiegły piątek (24 lipca) do autobusu miejskiej komunikacji linii numer pięć, jadącego z centrum na Lipowicę weszła pani w wieku powyżej 60 lat. Rozglądnęła się po wnętrzu i mówiąc głośno: – Nawet w Bangladeszu tak nie ma – zaczęła zdzierać plakaty informacyjne przylepione na szybie w środkowej części pojazdu pomiędzy kasownikami. Wtedy jedna z pasażerek zwróciła jej uwagę, na co kobieta obrzuciła ją stekiem wyzwisk i w furii[paywall] dokończyła rwać plakat, po czym strzępy papieru rzuciła na podłogę. Prawdopodobnie tę scenę nagrała kamera monitoringu zainstalowanego w autobusie. Ponadto pasażerka, która zareagowała, próbowała zarejestrować to telefonem komórkowym, ale pani, nie przestając miotać obelg, schowała się za oparciem fotela.
Nie był to pierwszy taki przypadek. Już kiedyś mieliśmy taki sygnał i kierownik działu handlowego MZK wyjaśnił, że plakaty informacyjne są przylepiane w autobusach zupełnie legalnie. Firma pobiera za to niewielkie opłaty i ktoś zlecający usługę może mieć słuszne pretensje, kiedy zostaną zniszczone. Plakaty umieszczane są jedynie po lewej stronie autobusu żeby nie zasłaniać pasażerom widoku na przystanki. Ich złośliwe niszczenie jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."amerykanka" dorwiemy Cie na zrywaniu
Popieram Babkę nigdzie na zachodzie nie ma czegoś takiego. Wstyd na cały świat !
Tym razem sie z babką musze sie zgodzic bo moze zamiast miec plakat przed oczami wolałbym wiedziec gdzie jade ;)
To jest szyba widokowa a nie miejsce na plakat. Sam widziałem jak młoda dziewczyna poczuła się żle . Nie można było otworzyć okna bo jakis idiota przykleił tam plakat. Niech te głupki co przyklejaja plakaty , przykleją sobie je na czole.
Bazyli-szyba widokowa?a co to takiego?widoki ogladaj z lewej strony,a jak widac plakaty,ogloszenia wisza pod otwierana szyba i glupkami nazywaj tych ktorzy nie umieja sie zachowac
Może to ta sama, którą ciągle zrywa klepsydry. Najczęściej z Kościoła Św. Trójcy, ale z innych również.
Szalenstwo na okladke z tym!
"amerykanka" dorwiemy Cie na zrywaniu
Popieram Babkę nigdzie na zachodzie nie ma czegoś takiego. Wstyd na cały świat !