Reklama

Plakatofobia. Incydent w autobusie

30/07/2015 15:54

Do wielu fobii, opisanych w podręcznikach psychologii może wkrótce dołączyć jeszcze jedna – plakatofobia. Pierwsze przypadki miały miejsce właśnie w Przemyślu, o czym poinformowała nas pewna mieszkanka miasta.

W ubiegły piątek (24 lipca) do autobusu miejskiej komunikacji linii numer pięć, jadącego z centrum na Lipowicę weszła pani w wieku powyżej 60 lat. Rozglądnęła się po wnętrzu i mówiąc głośno: – Nawet w Bangladeszu tak nie ma – zaczęła zdzierać plakaty informacyjne przylepione na szybie w środkowej części pojazdu pomiędzy kasownikami. Wtedy jedna z pasażerek zwróciła jej uwagę, na co kobieta obrzuciła ją stekiem wyzwisk i w furii[paywall] dokończyła rwać plakat, po czym strzępy papieru rzuciła na podłogę. Prawdopodobnie tę scenę nagrała kamera monitoringu zainstalowanego w autobusie. Ponadto pasażerka, która zareagowała, próbowała zarejestrować to telefonem komórkowym, ale pani, nie przestając miotać obelg, schowała się za oparciem fotela.

Wykroczenie

Nie był to pierwszy taki przypadek. Już kiedyś mieliśmy taki sygnał i kierownik działu handlowego MZK wyjaśnił, że plakaty informacyjne są przylepiane w autobusach zupełnie legalnie. Firma pobiera za to niewielkie opłaty i ktoś zlecający usługę może mieć słuszne pretensje, kiedy zostaną zniszczone. Plakaty umieszczane są jedynie po lewej stronie autobusu żeby nie zasłaniać pasażerom widoku na przystanki. Ich złośliwe niszczenie jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny. 


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Owner - niezalogowany 2015-07-30 18:14:23

    Szalenstwo na okladke z tym!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pikus - niezalogowany 2015-07-30 19:35:13

    "amerykanka" dorwiemy Cie na zrywaniu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2015-07-30 20:15:14

    Popieram Babkę nigdzie na zachodzie nie ma czegoś takiego. Wstyd na cały świat ! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama