Reklama

Po 19 wszystkie kasy na dworcu zamknięte

22/06/2019 07:43

– Wakacje lada chwila, a tymczasem na przemyskim dworcu mamy taką oto sytuację. Po godzinie 19 potencjalny klient PKP zastanie tu nieczynne kasy. Zamknięte są wszystkie, więc jedyną opcją jest korzystanie z biletomatu. Tyle że ten przyjmuje wyłącznie niższe nominały, a w przypadku, gdy mamy w kieszeni 100 zł, jest problem.

Trzeba być na taką sytuację przygotowanym. Poza tym o ile młody człowiek z biletomatami jest obeznany, o tyle starszy już niekoniecznie. Ponadto w biletomacie nie sposób zasięgnąć jakiejkolwiek informacji, a zdarza się, że podróżni potrzebują o coś dopytać. Jest jeszcze inna kwestia, której nie wzięto pod uwagę. Otóż emeryci i renciści na podstawie legitymacji 2 razy w roku mogą skorzystać z ulgi. Tyle że do tego potrzebna jest pani w okienku kasy, która przybije stosowną pieczątkę. A tak ze zniżki nici. Może ktoś decyzyjny pomyślałby o takich niuansach. Jak się ma piękny, odnowiony budynek dworca do takich nonsensów? Tyle pieniędzy poszło na jego remont, a pasażer i tak musi się irytować, będąc w obiekcie – podsumowuje mieszkanka Przemyśla.


Przemyślanka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zbigniew - niezalogowany 2019-06-22 10:54:04

    Przemyśl  w zasadzie jest stacją końcową. Stąd się wyjeżdża i tu przyjeżdża.  Nie rozumiem problemu z zamkniętymi kasami, przecież każdy kto musi gdzieś wyjechać, wcześniej załatwia sprawę biletów itp. i chyba winien wiedzieć, że po pewnych godzinach może czegoś nie załatwić. Idąc tym tokiem rozumowania, to też winniśmy mieć pretensje, że po północy nie są czynne sklepy, urzędy, przychodnie zdrowia itp. Przemyśl to nie metropolia, czy to tak trudno zrozumieć?  A starsi wiekiem, nie potrafią zapytać wcześniej, także młodych jak się sprawy mają? Co, tak nagle każdy musi wyjechać z miasta, że nie ma czasu na załatwienie biletu? Można go kupić w pociągu, u konduktora, jak ktoś nie ma czasu, więc po co robicie tak wielki problem? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    PKP - niezalogowany 2019-06-22 11:13:01

    I u konduktora 10 zł więcej zapłaci 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    iz - niezalogowany 2019-06-22 11:15:22

    Z tą stacją jest jeszcze jeden problem. Od kiedy zamknięte są kasy, młode gnojki jeżdżą wewnątrz na rowerach i rozjeżdzają ten budynek.  Czemu nikt nic z tym nie zrobi. Przecież to jest niszczenie mienia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama