Wyjątkowy jubileusz 40-lecia egzaminu maturalnego świętowali niedawno w murach I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku przedstawiciele rocznika 1985. Był czas na powrót pamięcią do czasów szkolnych przyjaźni, ale też na pełne emocji rozmowy i przeglądanie pamiątkowych fotografii.
Przeworskie liceum przez cztery dekady przeszło wiele, co nie umknęło uwadze jej absolwentom, którzy szkolne mury opuścili właśnie 40 lat temu. Spotkanie po latach zgromadziło ich liczne grono, nie zabrakło też dawnych nauczycieli. Takie okazje pozwalają na powrót do przeszłości i przypomnienie sobie wspólnych wycieczek, żartów i przeżyć z czasów licealnych. Nie inaczej było tym razem. Przedstawiciele rocznika 1985 chętnie sięgnęli pamięcią wstecz, przywołując najzabawniejsze momenty z życia szkolnego, dawnych nauczycieli i przedmaturalne emocje.
Uroczystość rozpoczęła msza św. w Bazylice Kolegiackiej pw. Ducha Świętego w Przeworsku, odprawiona w intencji absolwentów, pedagogów i wychowawców, którzy odeszli już do wieczności. Po pełnej zadumy liturgii przeniesiono się na teren szkoły, w której absolwenci mieli możliwość ponownie zasiąść w szkolnych ławach. Sprawdzono też listę obecności i uczczono minutą ciszy pamięć zmarłych koleżanek. Była okazja do wręczenia byłym uczniom pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków przez dyrektora placówki Krzysztofa Dyrkacza, który witając przybyłych, podkreślił szczególną więź, jaka do tej pory łączy szkołę z wychowankami. Bukietami kwiatów uhonorowano też obecnych na zjeździe byłych nauczycieli – Aleksandrę Mędzelę, Władysławę Skrzyszowską i Genowefę Wojtas. Nie zabrakło akcentów artystycznych w wykonaniu obecnych uczniów ogólniaka, którzy z tej wyjątkowej okazji przygotowali program artystyczny.
Absolwenci mogli podzielić się swoimi[paywall] doświadczeniami zawodowymi i wymienić informacjami na temat tego, jak potoczyło się ich życie po zakończeniu szkolnej edukacji.
Z kolei nauczyciele skierowali do nich ciepłe słowa, wspominając intensywne lata pracy w liceum.
W imieniu absolwentów głos zabrał prof. Maciej Rogalski, dziękując belfrom za poświęcony czas i zaangażowanie w wychowanie wielu pokoleń młodzieży. Wzruszające spotkanie uzupełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez Tomasza Kowalczyka, podczas której można było obejrzeć archiwalne zdjęcia z dawnych szkolnych czasów. Bez wątpienia był to dla wszystkich uczestników wyjątkowy czas, spędzony w przyjemnej atmosferze i będący okazją do integracji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze