Reklama

„Po godzinach” w Galerii Sztuki Współczesnej

20/01/2015 15:46

Pierwsza w tym roku wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej jest czternastą edycją projektu „Artyści z naszego podwórka”, którego celem jest prezentacja rodzimych twórców. Tym razem możemy oglądać twórczość Julii Olech-Nowak.

Autorka, otwierając wystawę, nawiązała do jej tytułu. – Bardzo trudno być artystą po godzinach pracy zawodowej. To pewnego rodzaju rozdwojenie. Rzadko kto zastanawia się, ile wysiłku psychicznego trzeba włożyć, żeby nie zrezygnować z twórczości i jak bardzo trzeba się mieć na baczności, by w tym wszystkim nie zatracić swojej osobowości i tego, co w życiu artysty jest ważne, czyli pasji i twórczej weny. 

To cena wynikająca z konieczności podjęcia innej profesji niż twórczość. To podwójne życie przez wiele lat udowodniło mi, że tworzenie jest dla mnie ogromnie ważne, nie jest przypadkiem czy kaprysem, nie potrafię bez niego istnieć i zawsze, niezależnie od sytuacji, muszę znaleźć czas na sztukę. Do niedawna w moich pracach dominował przedmiot. Od kilku lat moje obrazy zaczęły się zaludniać i ich bohaterami są ludzie, zazwyczaj bliskie mi osoby, ale zdarzają się też całkowicie obcy, podpatrzeni i uchwyceni, którzy pewnie nie mają świadomości swojego udziału w procesie tworzenia. Staram się dostrzec ulotne chwile, momenty, ruch i grę świateł – mówi o swojej aktualnej twórczości.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama