15 czerwca br. odbył się odbiór techniczny pięciu nowych, bezpiecznych przejść dla pieszych, które powstały na drogach powiatowych w Jarosławiu, Radymnie czy Pruchniku.
Inwestycje kosztowały łącznie 996 tys. 505 zł. Starostwo Powiatowej w Jarosławiu otrzymało 797 tys. 204 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wszystkie przejścia wybudowane zostały w ciągach dróg powiatowych w: Jarosławiu przy ul. Żeromskiego (koło szkoły podstawowej) i przy ul. Konfederackiej, Radymnie przy ul. Złota Góra, Pruchniku przy ul. ks. Markiewicza (koło szkoły podstawowej) oraz w Laszkach koło kościoła[paywall].
– Przejścia są dokładnie oznakowane, bezpiecznie wyniesione. Mówiąc potocznie – błyskają, mają także wbudowane ostrzeżenia głosowe – powiedział dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu Paweł Tworek.
– Przejście w Pruchniku jeszcze zmieni swój ostateczny wygląd, a związane jest to z przebudową drogi Pruchnik – Kramarzówka – Helusz i tym, że będziemy tu kładli nową nawierzchnię – dodał starosta jarosławski Stanisław Kłopot.
W odbiorach technicznych inwestycji uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu Jarosławskiego: starosta S. Kłopot, Marek Kisielewicz i Marek Sobolewski oraz radni powiatowi Grażyna Strzelec i Kamil Dziukiewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze