Reklama

Po pierwsze bezpieczeństwo! Pięć nowych przejść dla pieszych

15 czerwca br. odbył się odbiór techniczny pięciu nowych, bezpiecznych przejść dla pieszych, które powstały na drogach powiatowych w Jarosławiu, Radymnie czy Pruchniku.

Inwestycje kosztowały łącznie 996 tys. 505 zł. Starostwo Powiatowej w Jarosławiu otrzymało 797 tys. 204 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wszystkie przejścia wybudowane zostały w ciągach dróg powiatowych w: Jarosławiu przy ul. Żeromskiego (koło szkoły podstawowej) i przy ul. Konfederackiej, Radymnie przy ul. Złota Góra, Pruchniku przy ul. ks. Markiewicza (koło szkoły podstawowej) oraz w Laszkach koło kościoła[paywall].

– Przejścia są dokładnie oznakowane, bezpiecznie wyniesione. Mówiąc potocznie – błyskają, mają także wbudowane ostrzeżenia głosowe – powiedział dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu Paweł Tworek.

Reklama

– Przejście w Pruchniku jeszcze zmieni swój ostateczny wygląd, a związane jest to z przebudową drogi Pruchnik – Kramarzówka – Helusz i tym, że będziemy tu kładli nową nawierzchnię – dodał starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

W odbiorach technicznych inwestycji uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu Jarosławskiego: starosta S. Kłopot, Marek Kisielewicz i Marek Sobolewski oraz radni powiatowi Grażyna Strzelec i Kamil Dziukiewicz.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama