Reklama

Po pożarze w kościele. Trwa ustalanie przyczyn (zdjęcia, video)

03/04/2015 11:34

Policja ustala przyczyny pożaru w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Pikulicach k. Przemyśla.

Jak już informowaliśmy ogień wybuch w Wielki Czwartek około godziny 20. Chwilę wcześniej w kościele zakończyła się wieczorna msza święta i wiernych nie było już w środku. Płomienie objęły wnętrze zakrystii po lewej stronie, jednej z dwóch istniejących w świątyni. Spaliło się jej wyposażenie, m.in. meble, boazeria, którą wyłożone były ściany oraz konstrukcja dachu.

Na miejscu pracowało 35 strażaków: ochotników i zawodowców.

– Działania zakończyły się o godz. 1.58 w piątek – mówi młodszy brygadier Daniel Dryniak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. – Na razie trudno jednoznacznie określić, co było przyczyną zdarzenia – dodaje.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wstępne straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych. Policja powołała biegłego, który wypowie się na temat okoliczności pożaru. Być może doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej kościoła. Nie da się jednak wykluczyć także innej wersji, np. przypadkowego zaprószenia ognia.

Od piątkowego poranka wierni z Pikulic pracują przy usuwaniu zniszczeń.

– Szczęście od Boga, że ogień nie przeniósł się do wnętrza kościoła, w tym prezbiterium – mówi jedna z kobiet. – Ocalały wszystkie szaty i naczynia liturgiczne – zapewnia.

Z powodu pożaru wielkopiątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona jest w sąsiadującej ze świątynią kaplicy Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny.

Murowany neogotycki kościół w Pikulicach w powiecie przemyskim wzniesiono w 1910 roku.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości