19 lutego w Oleszycach ruszyła 4. edycja oleszyckiego półmaratonu połączonego z 3. edycją imprezy pod hasłem Oleszyce Nordic Walking. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Biegniemy dla Emilki”. Podczas jej trwania uzbierano przeszło 10 tys. zł dla cierpiącej na chorobę nowotworową 12-letniej mieszkanki Oleszyc.
–Organizujemy tę imprezę już od 4 lat –mówi prezes stowarzyszenia „Czas na pomoc” Zbigniew Dorota. – Teraz mamy również solidnych partnerów, którzy nas wspierają: Urząd Miasta i Gminy Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, OSP Oleszyce i Nadleśnictwo w Oleszycach. W tym roku postanowiliśmy włączyć się w akcję pomocy 12-letniej Emilce z Oleszyc. Rodzice dziewczynki biegają w maratonach, biorą udział w naszych imprezach, nie mogliśmy ich zostawić bez pomocy – dodaje.
W imprezie wzięło udział ok. 400 biegaczy z Podkarpacia i nie tylko[paywall]. – Naszym sukcesem jest to, że limit 400 osób, jaki sobie wyznaczyliśmy, udało się zapełnić w półtora dnia, co oznacza, że nasze półmaratony cieszą się sporym zainteresowaniem – mówi prezes stowarzyszenia.
Największą nagrodą dla wszystkich uczestników biegu jest kwota, którą udało się podczas imprezy zebrać na rzecz Emilki. – Na razie zgromadziliśmy 10 tysięcy, w tym 3 tysiące od Nadleśnictwa Oleszyce. Nie zliczyliśmy jeszcze pieniędzy z puszek, do których trafiały dobrowolne datki. Dlatego na pewno ostateczna kwota będzie wyższa – podsumowuje Zbigniew Dorota.
W półmaratonie w kategorii „open” na podium stanęli: 1. miejsce Marcin Kruba z Jarosławia, 2. miejsce Wojciech Pietrzyk z Krakowa, 3. Stanisław Ważny z Lubaczowa. Natomiast w rywalizacji nordic walking najlepsi okazali się: 1. miejsce Marcin Michalec z Krosna, 2. miejsce Maciej Pietrasiewicz z Dachnowa, 3. miejsce Tomasz Wójtowicz z Widacza. Zarówno sportowcom, jak i darczyńcom serdecznie gratulujemy!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze