Reklama

Pobiegli dla Emilki. Uzbierali przeszło 10 tys. zł

20/02/2017 19:00

19 lutego w Oleszycach ruszyła 4. edycja oleszyckiego półmaratonu połączonego z 3. edycją imprezy pod hasłem Oleszyce Nordic Walking. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Biegniemy dla Emilki”. Podczas jej trwania uzbierano przeszło 10 tys. zł dla cierpiącej na chorobę nowotworową 12-letniej mieszkanki Oleszyc.

–Organizujemy tę imprezę już od 4 lat –mówi prezes stowarzyszenia „Czas na pomoc” Zbigniew Dorota. – Teraz mamy również solidnych partnerów, którzy nas wspierają: Urząd Miasta i Gminy Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, OSP Oleszyce i Nadleśnictwo w Oleszycach. W tym roku postanowiliśmy włączyć się w akcję pomocy 12-letniej Emilce z Oleszyc. Rodzice dziewczynki biegają w maratonach, biorą udział w naszych imprezach, nie mogliśmy ich zostawić bez pomocy – dodaje.

W imprezie wzięło udział ok. 400 biegaczy z Podkarpacia i nie tylko[paywall]. – Naszym sukcesem jest to, że limit 400 osób, jaki sobie wyznaczyliśmy, udało się zapełnić w półtora dnia, co oznacza, że nasze półmaratony cieszą się sporym zainteresowaniem – mówi prezes stowarzyszenia.

Reklama

Największą nagrodą dla wszystkich uczestników biegu jest kwota, którą udało się podczas imprezy zebrać na rzecz Emilki. – Na razie zgromadziliśmy 10 tysięcy, w tym 3 tysiące od Nadleśnictwa Oleszyce. Nie zliczyliśmy jeszcze pieniędzy z puszek, do których trafiały dobrowolne datki. Dlatego na pewno ostateczna kwota będzie wyższa – podsumowuje Zbigniew Dorota.

W półmaratonie w kategorii „open” na podium stanęli: 1. miejsce Marcin Kruba z Jarosławia, 2. miejsce Wojciech Pietrzyk z Krakowa, 3. Stanisław Ważny z  Lubaczowa. Natomiast w rywalizacji nordic walking najlepsi okazali się: 1. miejsce Marcin Michalec z Krosna, 2. miejsce Maciej Pietrasiewicz z Dachnowa, 3. miejsce Tomasz Wójtowicz z Widacza. Zarówno sportowcom, jak i darczyńcom serdecznie gratulujemy!
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama