Reklama

Pobiegli dla Żołnierzy Wyklętych [galeria]

03/03/2015 10:34

Ponad 400 osób wystartowało w niedzielę w jarosławskiej edycji Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza biegowa miała charakter rodzinny. Wielu uczestników docierało do mety, trzymając się za ręce. Najmłodszy biegacz miał 6 lat, a najstarsza uczestniczka ponad 60.

W trasę liczącą 1963 m wystartowali w samo południe, spod pomnika kpt. Jana Koby przy ul. Jana Pawła II. Niedługo później byli na mecie zlokalizowanej w Rynku.  Wszyscy uczestnicy otrzymali medale wręczone przez burmistrza Waldemara Palucha i pracowników urzędu oraz organizatorów biegu.Przed startem uczestnicy wzięli też udział we mszy św. w intencji Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych w Bazylice Matki Bożej Bolesnej oo. Dominikanów. Mogli także obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 w Jarosławiu. Po dotarciu do mety na uczestników biegu czekały wojskowa grochówka i ciepła herbata oraz program artystyczny nawiązujący do czasów wojny i powojennych losów żołnierzy nieakceptujących sytuacji, w której znalazła się Polska.

O g. 16 rozpoczął się Podkarpacki Marsz Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych z udziałem mieszkańców Jarosława. Wyruszyli z tego samego miejsca co biegacze. Marsz zakończono przy Krzyżu Golgoty Narodu, na terenie jarosławskiego opactwa sióstr benedyktynek. Po nim odbył się koncert patriotyczny w Miejskim Ośrodku Kultury. Uroczystościom poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych towarzyszyła zbiórka pieniędzy na budowę szkoły z polskim językiem w Łanowicach na Ukrainie oraz na ekshumację żołnierzy, prowadzoną przez Stowarzyszenie Patriotyczne im. kpt. W. Koby i Fundację Niezłomni.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dziade - niezalogowany 2015-03-03 10:55:02

    Ciekawe jak rodzice tłumaczyli tym maluchom dlaczego oni biegają ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    uui - niezalogowany 2015-03-03 13:01:57

    a Radny w kasku brał udział w biegu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    su - niezalogowany 2015-03-04 07:34:26

    czy myślisz o tym radnym co w stanie wojennym miał na głowie chełm bojowy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości