Reklama

Pobiegli po zdrowie i dla niepodległej [ZDJĘCIA]

18/06/2018 17:00

Prawie 130 osób wzięło udział w III Birczańskim Biego po Zdrowie, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Dla Niepodległej Polski”.

Bieg jest pomysłem komitetu „Sportowy Duch”, który powołali: Stanisław Chrobak, Lucjan Mielnikiewicz oraz Dariusz Pankiewicz. W przebiegu sportowej rywalizacji wspomagali ich sędziowie: Zbigniew Chaszczyn, Konrad Beń i Maciej Dutkowski oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy. Zawody zostały podzielone na[paywall] kilka kategorii wiekowych, a udział brały już kilkuletnie maluchy.

– Jest to trzeci bieg i mam nadzieję, że nie ostatni. Coraz bardziej rozkręca się publiczność, młodzież coraz chętniej przyjeżdża i notujemy wzrost uczestników – mówi Lucjan Mielnikiewicz.

Reklama

Oprócz widowiska sportowego dla uczestników przygotowano także szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz symulację wypadku drogowego z pokazem działań służb ratunkowych. Pokaz zorganizowały: OSP Bircza z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

 

 

Wyniki:

 

Dzieci od 1. roku do 5 lat z rodzicem

Dziewczynki:

1. – Lanieyah Andrews, 2. – Lena Klimczyk, 3. – Magdalena Demkiewicz.

Chłopcy:

1. miejsce – Fabian Niemczyk, 2. miejsce – Łukasz Bielański, 3. miejsce – Dawid Sokołowski.

 

Od 6 do 10 lat

Reklama

Dziewczęta:

1. miejsce – Emilia Napora, 2. miejsce – Julia Klimczyk, 3. miejsce – Weronika Kawa.

Chłopcy:

1. miejsce – Adrian Hakało, 2. miejsce – Adrian Kowalczyk, 3. miejsce – Michał Łukasiewicz.

 

Od 11 do 13 lat

Dziewczęta:

1. miejsce – Alicja Matiasik, 2. miejsce – Martyna Dobrowolska, 3. miejsce – Oliwia Tarsudis.

Chłopcy:

1. miejsce – Paweł Kuc, 2. miejsce – Mateusz Kowalczyk, 3. miejsce – Kamil Beńko.

 

Od 14 do 16 lat

Dziewczęta:

1. miejsce – Gabriela Jagielska, 2. miejsce – Izabella Wojdylak, 3. miejsce – Karolina Matiasik.

Reklama

Chłopcy:

1. miejsce – Igor Pacławski, 2. miejsce – Patryk Ochman, 3. miejsce – Patryk Pankiewicz.

 

Nordic walking

1. miejsce – Małgorzata Oleksyk, 2. miejsce – Agnieszka Kuś, 3. miejsce – Ewa Lachowska.

 

Bieg główny open – 5 km

Kobiety:

1. miejsce – Katarzyna Winiarska, 2. miejsce – Monika Kawa, 3. miejsce – Ewa Kopczak.

Mężczyźni:

1. miejsce – Damian Kic, 2. miejsce – Kamil Mezglewski, 3. miejsce – Ignacy Domiszewski.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama