Reklama

Pod Przemyślem jeszcze wiele nieodkrytych dróg [ZDJĘCIA]

Powszechnie wiadomo, że Przemyśl to nie tylko to, co widać gołym okiem. Pod Rynkiem i wieloma uliczkami tego nadsańskiego miasta mogą ciągnąć się podziemne korytarze – już – lub jeszcze nie odkryte. Co jakiś czas jednak, zwłaszcza przy pracach wykopaliskowych, Przemyśl odkrywa swoje podziemne skarby. Nie inaczej jest w przypadku rozbudowy mostu kolejowego.

Jak poinformował D. Pękalski z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu, w trakcie prowadzonych prac remontowo-budowlanych zostały odkryte zbiorniki podziemne. Jak się okazuje, stanowią one część systemu wodociągów, które doprowadzają wodę do stacji pomp i dworca kolejowego.

D. Pękalski podał również, że odnalezione rysunki projektowe, które na początku XX wieku zostały wykonane we Lwowie są potwierdzeniem projektu i są podstawą do weryfikacji zakresu podziemi. – Podczas wizji przeprowadzonej przez inspektorów WUOZ, zadokumentowaliśmy zbiorniki podziemne, wyposażone w filtry, z zachowanymi detalami technicznymi. Jesteśmy na etapie rozpoznawania kolejnych elementów systemu – dodał. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama