240 tysięcy, 213 tysięcy czy może 45 tysięcy osób? Są ogromne rozbieżności co do liczby uczestników, ale jedno nie ulega kwestii: tłumy Polaków z różnych części kraju uczestniczyły 7 maja br. w Warszawie w proeuropejskim marszu Komitetu Obrony Demokracji i opozycji. Wśród nich były grupy m.in. z Przemyśla i Jarosławia.
Marsz zorganizował wspomniany KOD oraz partie opozycyjne: PO, .Nowoczesna i PSL. Wzięli w nim udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Związku Nauczycielstwa Polskiego i mniejszości seksualnych. Dołączyły również rodziny z małymi dziećmi, osoby niepełnosprawne, seniorzy, przyłączali się spacerowicze z psami, turyści i rowerzyści. Marsz rozpoczął się o g. 13 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, oficjalna część zakończyła się po g. 16 na placu Piłsudskiego. Na czele marszu jechał czerwony piętrowy autobus, z którego puszczano znane przeboje, m.in. Chcemy być sobą, Wolność – kocham i rozumiem czy Mój jest ten kawałek podłogi. Skandowano hasła, by wspomnieć m.in.: „Jesteśmy w Europie”, „Podłej zmianie – dziękujemy”, „Kaczyńskiemu dziękujemy, jego rządów już nie chcemy”[paywall]. Podkarpaccy manifestanci (oprócz Przemyśla i Jarosławia, także z Rzeszowa, Krosna, Mielca czy Stalowej Woli) nieśli m.in. transparent z napisem „Podkarpacie przeprasza za Kuchcińskiego”.
Przemyskiej grupie KOD-u przewodził Witold Domański: – Każda tego typu manifestacja jest potrzebna. Kiedy po raz pierwszy pojechaliśmy na taki marsz w grudniu zeszłego roku, było on potrzebny nam. Po to, aby utwierdzić się w przekonaniu, że nie będziemy sami. I jak widać, z czasem grupa się rozrosła. Pominę kwestię liczebności marszu, bo dla mnie podawanie liczby 45 tysięcy osób jest zwykłą manipulacją. Ta grupa będzie rosnąć z każdym dniem, bo ludziom nie podoba się to, co robi rząd. Uważam, że polski rząd powinien się bać, choć przecież zamiarem KOD-u nie jest zmiecenie tej władzy. Powinni się bać, że ktoś dokładnie patrzy im na ręce.
Na czele jarosławskiej grupy stał były poseł PO Tomasz Kulesza: – Pokazywanie, że ma się własne zdanie, jest bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. Tych tłumów nie można lekceważyć, nie można mówić, że nic się nie stało. Co ciekawe, budzić się i dostrzegać złe rzeczy zaczyna młodzież, która nie pamięta PiS-u z lat wcześniejszych. Od razu dodam, że to nie był, nie jest i nigdy nie będzie żaden zamach stanu. Rząd powinien realizować to, co obiecywał w kampanii, a nie na przykład zabierać się za ingerowanie w życie prywatne każdego obywatela. Jeśli ich działania będą sprzeczne z tym, co mówili, to ruch będzie rósł w siłę. Polacy to wyrozumiały, demokratyczny naród, w którym nie widzę ksenofobii czy nienawiści.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.>>„Podkarpacie przeprasza za Kuchcińskiego”<<No brawo!Należy podziwiać tych odważnych ludzi w czasach gdy odwaga znowu jest w cenie.Gdyby wszyscy normalnie myślący na Podkarpaciu zjednoczyli się to bez trudu pokonali by te całe zakony, seminaria i zgromadzenia gremialnie i karnie na rozkaz głosujące zawsze za średniowieczem (czytaj: za pisem) i szargające opinię całemu regionowi.
Jeśli chodzi o rozbieżności co do liczby osób w manifestacji to łatwo to wytłumaczyć .Na marsz zjechały się baby , gdzie w przeliczeniu jedna baba to średnio 3-4 kobiety. Przykład: żona Bronisława Komorowskiego , to przelicznik na 4 kobiety. i według wyliczeń Urzędu Miasta Warszawa , to liczyli 2 osoby na metr kwadratowy. Ale 2 Komorowskie potrzebują co najmniej 3 metrów kwadratowych. Różnica pomiędzy babą , a kobietą jest zasadnicza. Kobieta jest do pieszczenia i kochania , a baba do gotowania i sprzątania, a nie do manifestowania.
Zły nick sobie dobrałeś.Żaden z ciebie Polak. Typowy pisowiec. Zapomniałeś tylko napisać, że twój guru wg. policji ma 190 cm wzrostu. Mając na uwadze, że Policja a wcześniej milicja zawsze była biegła z matematyki, tak pewnie ma.
Podobno tego ogrodnictwa też nie skończył, tylko kurs przysposobienia?
'Polak" to typowy skowyt PISoBOLSZEWI. Był taki jego protoplasta który określał kobietę "małpą w czerwony", jego zaś żonę inny "Polak" wyzwał od czarownicy.Śmierdzi pisoszczyl na kilometr toruńsko-pisdzielską kulturą :)
Ostatnio rozmawiałem z jedną babą , która wróciła z marszu KODu. Baba ta nie wie o co chodzi, uważa że żle się dzieje w kraju i trzeba manifestować .Pytam , czy wcześniej było lepiej . Nie wie . Ja skończyłem studia podyplomowe , ona zawodówkę i studia na TVN. Więc wie wszystko.Podaje przykłady łamania prawa jakie były za PO i PSL z naszego regionu.- rozprawy bez wymaganego składu - ławników , mimo ze byli wyznaczeni. Tak było w Sądzie Rejonowym w Przeworsku. - okradali poborowych którzy stawali na komisji poborowej/ lekarskiej nie wydając za przejazdy . A żeby więcej zarobić wysyłali na dodatkowe badania poborowych z najdalszych miejscowości . Tak było w Przeworsku za czasów PSL w 2003/04. W 2005 zgłosiłem to do ministerstwa / MON itp. Zaczęli wypłacać .- sprzedaż działek rolnych w ANR bez przetargów , co miało miejsce w GAH w Przemyślu.- lewe przetargi w samorządach.- afera z Burym i innymi członkami PSl.- załatwianie rent za kasę i licencji pracownika .- załatwianie prawo jazdy za kasęW tym patologicznym kraju można wszystko załatwić za kasę. Dla tego KOD broni tego układu.
No widzę "Polak" że zawstydziłeś się i zmieniłeś nick ale bardzo nieudolnie. I daj już spokój z ta babą - czep się swojej jeżeli masz!
Nienawidzę tego KOD'u, PO, PSL. Ścierwa niby walczą o demokrację a w rzeczywistości chcą się dostać do koryta. Jeba*** świnie. Ci co ten cyrk popierają mają wypalone mózgi.
Resortowe dzieci protestują w obronie przywilejów i bezkarności, a nie wolności.
A jaką ,, gościu,, Ty masz teraz wolność? Pojeb...ło cię czy jesteś ślepy? Za chwil kilka będą ci do dupy zaglądać i inwigilować. Tak rodzi się faszyzm.
Dzięki wolności wyznania , oraz orientacji seksualnych , to może Ci pedały będą zaglądać , bo coraz więcej ich będzie. Ale czemu to od razu nazywasz inwigilowaniem ?Jeśli jesteś przestępcą to jak najbardziej Cię powinni inwigilować . ale jeśli uczciwie żyjesz to czym się przejmujesz ?
Chłopie (lub pani): czy Ty naprawdę w to wierzysz? Czy naprawdę nic nie nauczyło się to, co działo się kilka lat temu za czasów rządów tych „polityków”? Czy nie pamiętasz, że gówno za znaczenie ma czy żyjesz uczciwie czy nie? Słyszałeś o Wielkim Bracie? O dyktaturze? Naprawdę wierzysz w to co piszesz? Jeśli tak, to gratuluję Ci poczucia humoru (wisielczego).
Jestem dumny z Pana Marszałka Marka Kuchcińskiego, wspaniała postać, bardzo dobry kolega, ci nieudacznicy, co obrażają Pana Marszałka są bardzo zazdrośni i zawistni, nie potrafią uszanować Wybitną Postać, rodowitego Przemyślanina, który pierwszy w historii jednego z najstarszych polskich miast osiągnął tak wysokie zaszczytne stanowisko. Niech Bóg Błogosławi Pana Marszałka, Jego Bliskich i Przyjaciół.
fajnie że pis robi porządki tak trzymać
Tytuł powinien brzmieć "Podkarpacie przeprasza za zaKODowanych debili". Tylko idiota może popierać to złodziejskie bydło z PSL, PO i jej Nowoczesnej przybudówki. Pomijam już fakt, że zwolennicy poprzedniej ekipy rządzącej zarządzający różnymi firmami nakłaniali swoich podwładnych do wyjazdu na tę manifestację. Mało tego. Niektórym oferowano transport, 50 zł i obiad, byle tylko pojechali protestować. I nie trzeba być zwolennikiem PiSu, żeby nie popierać KODu i PO czy jej dziecka, Nowoczesnej. Wystarczy myśleć samodzielnie a nie pozwalać robić sobie papkę z mózgu przez GW, Lisa czy inne media i ludzi, którym koryto się skończyło.
A ty masz kurzy mozdzek,pomysl zanim napiszesz myslenie nie kosztuje.Twoja mama to kobieta czy baba?
"Marsz zorganizował wspomniany KOD oraz partie opozycyjne: PO, .Nowoczesna i PSL. Wzięli w nim udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Związku Nauczycielstwa Polskiego i mniejszości seksualnych." "Dołączyły również, osoby niepełnosprawne, seniorzy," NO WŁAŚNIE , SENIORZY , CZYLI BYLI DECYDENCI , KTÓRZY ZOSTALI POZBAWIENI CZĘŚCI Z REGUŁY BARDZO WYSOKICH EMERYTUR CZY RENT. LUDZIE , KTÓRZY KIEDYŚ LUB OBECNIE SĄ ODSUWANI OD ŚWIETNYCH / GDY JESZCZE "PRACUJĄ"/ , POSAD , GDZIE NIEWIELE SIĘ ROBI , ALE ZA TO WIELE SIĘ KASUJE . NO TO JAK MOŻNA SIĘ DZIWIĆ ,ŻE BĘDĄC ODSUNIĘTYM OD PRZYSŁOWIOWEGO KORYTA , NIE ZACZNĄ KWICZEĆ , RYCZEĆ. DOTYCZY TO RÓWNIEŻ ICH TZW. "LATOROŚLI " , NO BO JEŚLI ZNAJOMI NIE BĘDĄ DECYDENTAMI , TO JAK ZAŁATWI SIĘ CÓRECZCE LUB SYNKOWI ŚWIETNĄ POSADĘ ? ZOSTAJE WTEDY TYLKO I WYŁĄCZNIE EMIGRACJA ZA CHLEBEM LUB ŚMIECIÓWKA ZA 10 PLN NA NOCNE ZMIANY , ZA PSIE PIENIĄDZE . A PRZECIEŻ ONI DO TAKIEJ HARÓWKI NIE PRZYWYKLI . NO BO JAK UTRZYMAĆ DROGIE SAMOCHODY / JAGUARY MERCEDESY , VOLVA/ ,.? JAK UTRZYMAĆ REZYDENCJE CZY CHOĆBY "SKROMNE WILLE" ? ONI TEGO NIE CHCĄ , INNI MUSZĄ I MOGĄ , ALE RASA "PANÓW " , NIE ,NIGDY NIE . ZAWSZE ZOSTAJE MOŻLIWOŚĆ POSKARŻENIA SIE DO EUROKOŁCHOZU NA BRAK " DEMOKRACJI" GDYBY TAK POSTĘPOWAŁA OPOZYCJA , TO MÓWILIBY WPROST ,ŻE NIE UMIEJĄ PRZEGRYWAĆ , ALE IM TYLKO CHODZI O EGZEKWOWANIE SKUTKÓW TZW" MINY PUŁAPKI " W POSTACI MIANOWANYCH NA 9 LAT SĘDZIÓW TK . MYŚLELI I WIEDZIELI ,ŻE WYBORY 3-CIE / SAMORZĄDOWE W 2014 , PREZYDENCKIE W 2015 NA WIOSNĘ I JESIENIĄ PARLAMENTARNE/ PRZEGRAJĄ , WIĘC ,ŻEBY NIE DOPUŚCIC DO NIEKORZYSTNYCH DLA SIEBIE ZMIAN MIANOWALI ODCHODZĄC AŻ 6 / SZEŚCIU/ WSPOMNIANYCH SĘDZIÓW , LICZĄC ,ŻE CI ZABLOKUJĄ KAŻDĄ NIEKORZYSTNA DLA NICH DECYZJE , USTAWĘ PARLAMENTU. . I TAK KAŻDA USTAWA BĘDZIE ODRZUCANA I PO 4 LATACH , NA KONIEC KADENCJI OBECNEGO RZĄDU POWIEDZĄ" A WIDZICIE ,ONI PRZECIEŻ NIC NIE ZDOŁALI ZROBIĆ ". A LUDZIE , JAK LUDZIE MOGĄ UWIERZYĆ W TAKIE BREDNIE . I OTO WŁAŚNIE Z TYM TK CHODZI .
Podkarpacie za Burego ,Karapytę i innych artystów nie przeprasza?
>>Tylko idiota może popierać to złodziejskie bydło z PSL, PO i jej Nowoczesnej przybudówki.<<To zdanie, jak słusznie zauważyłeś - dobrze charakteryzuje ciebie, bo tylko idiota może nie rozumieć KOD-u. Ten spontaniczny ruch wcale nie jest za PO-PSL - to każdy rozgarnięty wie. To ruch przeciwko PiS, uzurpującego sobie łamanie prawa z racji 19% głosów w wyborach.
>>„Podkarpacie przeprasza za Kuchcińskiego”<<No brawo!Należy podziwiać tych odważnych ludzi w czasach gdy odwaga znowu jest w cenie.Gdyby wszyscy normalnie myślący na Podkarpaciu zjednoczyli się to bez trudu pokonali by te całe zakony, seminaria i zgromadzenia gremialnie i karnie na rozkaz głosujące zawsze za średniowieczem (czytaj: za pisem) i szargające opinię całemu regionowi.
Jeśli chodzi o rozbieżności co do liczby osób w manifestacji to łatwo to wytłumaczyć .Na marsz zjechały się baby , gdzie w przeliczeniu jedna baba to średnio 3-4 kobiety. Przykład: żona Bronisława Komorowskiego , to przelicznik na 4 kobiety. i według wyliczeń Urzędu Miasta Warszawa , to liczyli 2 osoby na metr kwadratowy. Ale 2 Komorowskie potrzebują co najmniej 3 metrów kwadratowych. Różnica pomiędzy babą , a kobietą jest zasadnicza. Kobieta jest do pieszczenia i kochania , a baba do gotowania i sprzątania, a nie do manifestowania.
Zły nick sobie dobrałeś.Żaden z ciebie Polak. Typowy pisowiec. Zapomniałeś tylko napisać, że twój guru wg. policji ma 190 cm wzrostu. Mając na uwadze, że Policja a wcześniej milicja zawsze była biegła z matematyki, tak pewnie ma.