Reklama

„Podkarpacie przeprasza za Kuchcińskiego” [ZDJĘCIA]

240 tysięcy, 213 tysięcy czy może 45 tysięcy osób? Są ogromne rozbieżności co do liczby uczestników, ale jedno nie ulega kwestii: tłumy Polaków z różnych części kraju uczestniczyły 7 maja br. w Warszawie w proeuropejskim marszu Komitetu Obrony Demokracji i opozycji. Wśród nich były grupy m.in. z Przemyśla i Jarosławia.

Marsz zorganizował wspomniany KOD oraz partie opozycyjne: PO, .Nowoczesna i PSL. Wzięli w nim udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Związku Nauczycielstwa Polskiego i mniejszości seksualnych. Dołączyły również rodziny z małymi dziećmi, osoby niepełnosprawne, seniorzy, przyłączali się spacerowicze z psami, turyści i rowerzyści. Marsz rozpoczął się o g. 13 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, oficjalna część zakończyła się po g. 16 na placu Piłsudskiego. Na czele marszu jechał czerwony piętrowy autobus, z którego puszczano znane przeboje, m.in. Chcemy być sobą, Wolność – kocham i rozumiem czy Mój jest ten kawałek podłogi. Skandowano hasła, by wspomnieć m.in.: „Jesteśmy w Europie”, „Podłej zmianie – dziękujemy”, „Kaczyńskiemu dziękujemy, jego rządów już nie chcemy”[paywall]. Podkarpaccy manifestanci (oprócz Przemyśla i Jarosławia, także z Rzeszowa, Krosna, Mielca czy Stalowej Woli) nieśli m.in. transparent z napisem „Podkarpacie przeprasza za Kuchcińskiego”.

Przemyskiej grupie KOD-u przewodził Witold Domański: – Każda tego typu manifestacja jest potrzebna. Kiedy po raz pierwszy pojechaliśmy na taki marsz w grudniu zeszłego roku, było on potrzebny nam. Po to, aby utwierdzić się w przekonaniu, że nie będziemy sami. I jak widać, z czasem grupa się rozrosła. Pominę kwestię liczebności marszu, bo dla mnie podawanie liczby 45 tysięcy osób jest zwykłą manipulacją. Ta grupa będzie rosnąć z każdym dniem, bo ludziom nie podoba się to, co robi rząd. Uważam, że polski rząd powinien się bać, choć przecież zamiarem KOD-u nie jest zmiecenie tej władzy. Powinni się bać, że ktoś dokładnie patrzy im na ręce.

Reklama

Ludzi nie można lekceważyć

Na czele jarosławskiej grupy stał były poseł PO Tomasz Kulesza: – Pokazywanie, że ma się własne zdanie, jest bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. Tych tłumów nie można lekceważyć, nie można mówić, że nic się nie stało. Co ciekawe, budzić się i dostrzegać złe rzeczy zaczyna młodzież, która nie pamięta PiS-u z lat wcześniejszych. Od razu dodam, że to nie był, nie jest i nigdy nie będzie żaden zamach stanu. Rząd powinien realizować to, co obiecywał w kampanii, a nie na przykład zabierać się za ingerowanie w życie prywatne każdego obywatela. Jeśli ich działania będą sprzeczne z tym, co mówili, to ruch będzie rósł w siłę. Polacy to wyrozumiały, demokratyczny naród, w którym nie widzę ksenofobii czy nienawiści.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-05-10 20:18:01

    >>„Podkarpacie przeprasza za Kuchcińskiego”<<No brawo!Należy podziwiać tych odważnych ludzi w czasach gdy odwaga znowu jest w cenie.Gdyby wszyscy normalnie myślący na Podkarpaciu zjednoczyli się to bez trudu pokonali by te całe zakony, seminaria i zgromadzenia gremialnie i karnie na rozkaz głosujące zawsze za średniowieczem (czytaj: za pisem) i szargające opinię całemu regionowi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Polak - niezalogowany 2016-05-10 21:04:26

    Jeśli chodzi o rozbieżności co do liczby osób w manifestacji to łatwo to wytłumaczyć .Na marsz zjechały się baby , gdzie w przeliczeniu jedna baba to średnio 3-4 kobiety. Przykład: żona Bronisława Komorowskiego , to przelicznik na 4 kobiety. i według wyliczeń Urzędu Miasta  Warszawa , to liczyli 2 osoby na metr kwadratowy. Ale 2 Komorowskie potrzebują co najmniej 3 metrów kwadratowych. Różnica pomiędzy babą , a kobietą jest zasadnicza. Kobieta jest do pieszczenia i kochania , a baba do gotowania i sprzątania, a nie do manifestowania. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-05-10 21:11:21

    Zły nick sobie dobrałeś.Żaden z ciebie Polak. Typowy pisowiec. Zapomniałeś tylko napisać, że twój guru wg. policji ma 190 cm wzrostu. Mając na uwadze, że Policja a wcześniej milicja zawsze była biegła  z matematyki, tak pewnie ma.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama