Od początku roku, strażnicy graniczni wykazali już ponad setkę fałszywych stempli w paszportach podróżnych. O skuteczności ich działań przekonały się w ostatnim czasie dwie obywatelki Ukrainy.
W czwartek, 13 lipca jedna z nich okazała do kontroli dokument, w którym znajdowały się m.in. odbitki stempli litewskiej kontroli granicznej, które miały potwierdzać rzekomy wylot i powrót do Wilna. Podróżna przyznała się do wykorzystania fałszywek i dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Kilka dni później, inna kobieta posłużyła się paszportem z aż ośmioma nieprawdziwymi stemplami kontroli granicznej rzekomo z litewskich jak i hiszpańskich portów lotniczych. Również ona przyznała się do zarzutu posłużenia się fałszywym dokumentem, złożyła wyjaśnienia i została ukarana grzywną w wysokości 1000 złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze