W siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczne Ferie na Drodze”. Nasza redakcja była patronem medialnym tego przedsięwzięcia.
Przemyski WORD nie od dzisiaj znany jest z organizacji różnych imprez, które mają przybliżyć najmłodszym zasady bezpieczeństwa na drodze. Jedną z nich jest właśnie wspomniany konkurs. Zorganizowany został wspólnie z Komendą Miejską Policji w Przemyślu oraz Centrum Kulturalnym w Przemyślu i cieszył wielkim powodzeniem. Uczestnicy nadesłali ponad 300 prac. Komisja konkursowa miała naprawdę niełatwe zadanie z wyborem tych najlepszych.
Nim doszło do ogłoszenia wyników, laureaci wzięli udział w quizie wiedzy o bezpieczeństwie na drodze prowadzonym przez egzaminatora WORD Krzysztofa Dziobka. Nagrody w konkursie wręczali: przedstawicielka KMP w Przemyślu sierż. szt. Alicja Tysowska-Prajzner, przedstawicielka Centrum Kulturalnego w Przemyślu Sylwia Cwynar i gospodarz wydarzenia, dyrektor WORD Maciej Kamiński[paywall].
W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Kappel, drugie – Wojciech Domka, zaś trzecie – Olga Kulawik. Uznanie zyskały także prace (w kolejności): Milany Halendy, Martyny Dyndał, Michała Bodysa, Dawida Soboty, Mai Lenart, Mikołaja Zięby i Oliwiera Jacka. W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zajęła Julia Leja, drugie – Edyta Bielańska, a trzecie – Zuzanna Zawiślak. Nagrodzone zostały również prace (w kolejności): Malwiny Dryli, Oliwi Zajączkowskiej i Patrycji Stodolak.
Jury przyznało także nagrody specjalne. Najbardziej oryginalną pracą została wybrana ta wykonana przez Szymona Kucaja, najlepszą pracą artystyczną – praca Adriana Pelca i Kacpra Pelca. Za najbardziej kreatywną uznano pracę Martyny Cieśli, zaś za najlepszą pracę przestrzenną tę Michaliny Wolanin.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze