Reklama

Pogranicznicy na misji

13/11/2015 08:15

W ubiegłym tygodniu 43 funkcjonariuszy Straży Granicznej wyjechało na miesięczną misję na Węgry. Wśród oddelegowanych na granicę węgiersko - serbską jest również ośmiu funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

– Wsparcie polskiej Straży Granicznej dla węgierskiej policji jest wynikiem porozumienia między Komendantem Głównym Straży Granicznej a Komendantem Głównym Policji Krajowej Węgier – wyjaśnia mjr Elżbieta Pikor[paywall], rzecznik prasowy BiOSG. Do zadań funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej będzie należało m.in. zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy poza przejściami granicznymi, prowadzenie obserwacji miejsc dogodnych do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i przekazywanie informacji o sytuacji w rejonie granicy państwowej stronie węgierskiej, a także wspieranie policji węgierskiej przy zabezpieczeniu porządku publicznego na wyznaczonym odcinku działań. Przed wyjazdem wszyscy funkcjonariusze zostali przeszkoleni w Nowym Sączu, tam również pożegnał ich Komendant Główny SG gen. dyw. SG Dominik Tracz.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama