Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach gorąco kibicuje Frankowi Karasiowi z Przemyśla w walce z gigantycznym przeciwnikiem, jakim jest choroba genetyczna. Uczniowie od dłuższego czasu zbierają na jego rzecz nakrętki. Przyszykowali też ozdoby świąteczne na przemyski kiermasz bożonarodzeniowy.
Szkoła w Olszanach aktywnie włączyła się w akcję charytatywną dla chorującego na SMA Frania. Chłopiec pilnie potrzebuje funduszy, które pozwolą na podanie mu terapii genowej. Refundacja najdroższego leku świata nie obejmuje małego wojownika, a jest jedyną nadzieją na zatrzymanie choroby.
– Nasze metalowe serce na nakrętki zapełniło się w mgnieniu oka już po raz czwarty w tym roku, z czego jesteśmy naprawdę dumni. Tym razem jest to serce dla Frania, któremu bardzo kibicujemy. Ponadto wszyscy nasi uczniowie pod opieką wychowawców wykonali piękne ozdoby świąteczne: ręcznie robione kartki, stroiki, świeczniki – opisuje działania swoich podopiecznych dyrektor SP w Olszanach Barbara Nawojska-Synus.
Zaznacza, że nikogo do tych aktywności nie trzeba było namawiać, bo na swoich uczniów zawsze może liczyć.
Jak zwykle na wysokości zadania stanęli też rodzice, którzy włączyli się w przygotowanie świątecznych dekoracji. Do akcji dołączyli również nauczyciele szkoły, zwłaszcza Bernadetta Trojan, Magdalena Stawarz, Katarzyna Błaszczuk, Elżbieta Kozak, Elżbieta Baran oraz Anna Śliwa.
– Za zaangażowanie wszystkim z całego serca dziękujemy – podkreśla B. Nawojska-Synus.
Przygotowane ozdoby zostały przekazane na przemyski jarmark bożonarodzeniowy, który w tym roku był jeszcze bardziej wyjątkowy, ponieważ miał szczególny cel.
– Wszyscy bardzo wierzymy w to, że wspólnie uda nam się uratować Frania! – podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszanach.
Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka funduszy na leczenie Frania. By dorzucić od siebie parę groszy, wystarczy wejść tu:
Franek waży już 10 kg, a terapię genową w Polsce można podać tylko do 13,5 kg. Dlatego czas ma wielkie znaczenie.
Liczy się każda złotówka!

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze