Prezydent Przemyśla Robert Choma zapowiedział wprowadzenie polityki oszczędności i poprawy jakości w funkcjonowaniu tutejszego urzędu miejskiego, podległych samorządowi jednostek organizacyjnych i spółek. To następstwo realizacji programu wyborczego oraz analizy dokonanej po ubiegłorocznych, jesiennych wyborach. Obecnie miastem rządzi koalicja tworzona przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie dla Przemyśla przy wsparciu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
W trakcie piątkowej, 20 bm., konferencji prasowej prezydent nie ukrywał, że kierowany przez niego urząd nadal pozostaje jednym z droższych w porównaniu do innych działających w miastach na prawach powiatu. Zapewnił jednak, że od 2010 roku zatrudnienie oraz koszty funkcjonowania magistratu ulegają regularnemu zmniejszeniu.W przywołanym okresie pracowało w nim 379 osób, obecnie jest 344 urzędników, w tym 25 zatrudnionych w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych. Część posiada umowy na czas określony, niektórzy niebawem przejdą na emeryturę.
– Podobna polityka wprowadzona jest w jednostkach i spółkach – zapewnił Choma. – Na przykład: w Miejskim Zakładzie Komunikacji w roku 2010 zatrudnionych było 185 osób, a w grudniu 2014 – 154, w Przedsiębiorstwie Gospodarski Mieszkaniowej w 2010 – 159 osób, w 2014 – 144 osoby, w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w 2010 – 23 osoby, w 2014 – 13 osób – wyliczał.
Choma poinformował, że czas od jesiennych, ubiegłorocznych wyborów jemu i jego zastępcom wypełniła analiza działalności poszczególnych wydziałów urzędu miejskiego, a także „diagnoza obszarów funkcjonujących niewłaściwie”.
– Priorytet to rozwój miasta – uważa. – Należy wzmocnić komórkę odpowiedzialną za prezentację jego potencjału, musimy zmienić strategię obsługi inwestorów, ponieważ doświadczenia pokazują, że sama promocja to zdecydowanie za mało i nie przynosi spodziewanych efektów. Stawiamy na ich kompleksową obsługę w jednym miejscu, co wpisuje się w projekt inkubatora przedsiębiorczości. Inne obszary także wymagają przebudowy i nowego podejścia do tematu – oznajmił dziennikarzom.
W magistracie trwa dopracowywanie nowego regulaminu organizacyjnego. Przewiduje on zmniejszenie stanowisk kierowniczych i ograniczenie wydziałów poprzez ich łączenie, co powinno nastąpić do końca marca br.
– Nieuniknione będą rozstania z osobami, które wyczerpały możliwość współpracy ze mną – stwierdził Choma. – Nie wykluczam ponadto przesunięć pracowników w ramach urzędu. Oczekuję, że dynamika zmian będzie duża, konieczne jest świeże spojrzenie, kreatywność – zakomunikował.
Jeden z elementów ograniczenia kosztów polega na zmianie siedziby niektórych wydziałów. Te mieszczące się w budynku przy ulicy Ratuszowej 10 A są przenoszone do ratusza (Rynek 1) i biurowca przy ulicy Wodnej 11.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No to bedzie się działo - a że działo to armata, to bedzie się armatało. Pic na wodę, fotomontaż
Mydlenie oczu,mnie bardziej interesuje stan zatrudnienia w Urzedzie niż w podlaegłych społkach!!!cytowanie cyfr ze społek jest nie w porzadku!a przyokazji coto za "twór" kiedy?po co?i dlakogopowstał?/[raczej przechowuje]niejaki ZTM????i czy pracujaw nim "fachowcy"
no ludziska trzymajcie sie mocno stolkow bo polecicie hahahahaha
No to panie prezydencie Przemyśla , proponuje zacząć od siebie . I tak dla przykładu zatrudnić się na umowę zlecenie / śmieciówkę / za 10 pln na godzinę . I w ten oto sposób będzie można zaoszczędzić trochę pieniędzy . Gdy eksperyment się powiedzie , to można go kontynuować w odniesieniu do wiceprezydentów miasta , następnie przejść o szczebel niżej , czyli do kierowników referatów . Trzeba dodać ,że na takiej "umowie " nie ma się prawa do urlopu , a więc można będzie poświęcić więcej czasu dla ukochanej pracy i miasta.PRO PUBLIKO BONO.
No to bedzie się działo - a że działo to armata, to bedzie się armatało. Pic na wodę, fotomontaż
Mydlenie oczu,mnie bardziej interesuje stan zatrudnienia w Urzedzie niż w podlaegłych społkach!!!cytowanie cyfr ze społek jest nie w porzadku!a przyokazji coto za "twór" kiedy?po co?i dlakogopowstał?/[raczej przechowuje]niejaki ZTM????i czy pracujaw nim "fachowcy"
no ludziska trzymajcie sie mocno stolkow bo polecicie hahahahaha