Reklama

Polecą głowy urzędników z magistratu?

24/02/2015 13:18

Prezydent Przemyśla Robert Choma zapowiedział wprowadzenie polityki oszczędności i poprawy jakości w funkcjonowaniu tutejszego urzędu miejskiego, podległych samorządowi jednostek organizacyjnych i spółek. To następstwo realizacji programu wyborczego oraz analizy dokonanej po ubiegłorocznych, jesiennych wyborach. Obecnie miastem rządzi koalicja tworzona przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie dla Przemyśla przy wsparciu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W trakcie piątkowej, 20 bm., konferencji prasowej prezydent nie ukrywał, że kierowany przez niego urząd nadal pozostaje jednym z droższych w porównaniu do innych działających w miastach na prawach powiatu. Zapewnił jednak, że od 2010 roku zatrudnienie oraz koszty funkcjonowania magistratu ulegają regularnemu zmniejszeniu. 

W przywołanym okresie pracowało w nim 379 osób, obecnie jest 344 urzędników, w tym 25 zatrudnionych w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych. Część posiada umowy na czas określony, niektórzy niebawem przejdą na emeryturę.

– Podobna polityka wprowadzona jest w jednostkach i spółkach – zapewnił Choma. – Na przykład: w Miejskim Zakładzie Komunikacji w roku 2010 zatrudnionych było 185 osób, a w grudniu 2014 – 154, w Przedsiębiorstwie Gospodarski Mieszkaniowej w 2010 – 159 osób, w 2014 – 144 osoby, w Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w 2010 – 23 osoby, w 2014 – 13 osób – wyliczał.

Reklama

Choma poinformował, że czas od jesiennych, ubiegłorocznych wyborów jemu i jego zastępcom wypełniła analiza działalności poszczególnych wydziałów urzędu miejskiego, a także „diagnoza obszarów funkcjonujących niewłaściwie”.

– Priorytet to rozwój miasta – uważa. – Należy wzmocnić komórkę odpowiedzialną za prezentację jego potencjału, musimy zmienić strategię obsługi inwestorów, ponieważ doświadczenia pokazują, że sama promocja to zdecydowanie za mało i nie przynosi spodziewanych efektów. Stawiamy na ich kompleksową obsługę w jednym miejscu, co wpisuje się w projekt inkubatora przedsiębiorczości. Inne obszary także wymagają przebudowy i nowego podejścia do tematu – oznajmił dziennikarzom.

Reklama

W magistracie trwa dopracowywanie nowego regulaminu organizacyjnego. Przewiduje on zmniejszenie stanowisk kierowniczych i ograniczenie wydziałów poprzez ich łączenie, co powinno nastąpić do końca marca br.

– Nieuniknione będą rozstania z osobami, które wyczerpały możliwość współpracy ze mną – stwierdził Choma. – Nie wykluczam ponadto przesunięć pracowników w ramach urzędu. Oczekuję, że dynamika zmian będzie duża, konieczne jest świeże spojrzenie, kreatywność – zakomunikował.

Jeden z elementów ograniczenia kosztów polega na zmianie siedziby niektórych wydziałów. Te mieszczące się w budynku przy ulicy Ratuszowej 10 A są przenoszone do ratusza (Rynek 1) i biurowca przy ulicy Wodnej 11.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jolo - niezalogowany 2015-02-25 14:09:48

    No to bedzie się działo - a że działo to armata, to bedzie się armatało. Pic na wodę, fotomontaż

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ciekawski - niezalogowany 2015-02-25 19:25:53

    Mydlenie oczu,mnie bardziej interesuje stan zatrudnienia w Urzedzie niż w podlaegłych społkach!!!cytowanie cyfr ze społek jest nie w porzadku!a przyokazji coto za "twór" kiedy?po co?i dlakogopowstał?/[raczej przechowuje]niejaki ZTM????i czy pracujaw nim "fachowcy"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    smiechu warte - niezalogowany 2015-02-25 23:20:37

    no ludziska trzymajcie sie mocno stolkow bo polecicie hahahahaha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości