Taki apel do osób starszych i ich rodzin wystosowała jarosławska policja. W Jarosławiu i gminie Roźwienica doszło do kradzieży pieniędzy.
Do dwóch podobnych zdarzeń doszło wczoraj, 20 bm., na komendę policji zgłosiły się dwie osoby, które zgłosiły kradzież. Rysopisy sprawców i sposób działania jest podobny. Do małżeństwa w Jarosławiu przyszło dwie kobiety i mężczyzna, prosząc o podanie czegoś do picia. Właścicielka zaprosiła dwie kobiety na parter, a mężczyzna skierował się na piętro, kobieta zaalarmowała męża, jednak został on zablokowany przez złodziejki. Po ich ucieczce okazało się, że z domu zginął portfel.
Podobna sytuacja miała miejsce w gminie Roźwienica. Dwie kobiety prosiły jednego z mieszkańców o jabłka bądź o kilka złotych. Gdy mężczyzna pakował im jabłka sprzed domu jednak z kobiet weszła do środka. Po ich wyjściu mężczyzna zorientował się, że został okradziony.
Obie kobiety miały ciemną karnację, ok. 40 i 60 lat, były ubrane w ciemne kurtki i spódnice – takie rysopisy podali poszkodowani.
Policja apeluje do osób starszych, żeby uważać na nieznajomych, którzy chcą wejść do naszych domów. Nie wpuszczajmy do domu osób, które chcą nam coś sprzedać albo proszą o kilka złotych. Sprawcy najprawdopodobniej działają w zorganizowanej grupie, a ich celem są osoby starsze i ich pieniądze.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Boże drogi! Czy ktoś koryguje te teksty przed ich opublikowaniem??? DRAMAT!!! Redakcjo, ogarnij się, bo polszczyzna niektórych artykułów to porażka!!!
Boże drogi! Czy ktoś koryguje te teksty przed ich opublikowaniem??? DRAMAT!!! Redakcjo, ogarnij się, bo polszczyzna niektórych artykułów to porażka!!!