Trwa sezon na grzyby. Policjanci z Komendy Miejskiej w Przemyślu przypominają o przestrzeganiu podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas grzybobrania.
Koniec lata to czas, kiedy chętnie wybieramy się do lasu na grzyby. Bardzo dbamy o to, aby w naszym koszyku nie znalazły się trujące okazy, ale często zapominamy, aby zadabać o własne bezpieczeństwo.
– Corocznie na terenie całego województwa odnotowywane są przypadki zaginięć – informuje KPM Przemyśl. – Wyjeżdżając do okolicznych lasów, pochłonięci poszukiwaniem grzybów, możemy stracić orientację i mieć trudności z odnalezieniem drogi powrotnej. Szczególnie zagrożoną grupą są ludzie starsi, cierpiący na różnego rodzaju schorzenia, jak również małe dzieci.
Oto kilka podstawowych zasad, o których zawsze powinniśmy pamiętać. Zastosowanie się do tych zaleceń nie tylko usprawni poruszanie się po lesie, ale przede wszystkim zapewni szczęśliwy powrót do domu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze