„PATRZ I SŁUCHAJ!” – to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Planowany termin realizacji działań profilaktycznych przewidziany jest do końca września 2018 roku.
Celem akcji jest przede wszystkim przypominanie, uświadamianie oraz zwracanie uwagi, szczególnie pieszym – jako niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, na zagrożenia związane między innymi z: bezpośrednim wejściem na jezdnię przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, wejściem na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wejściem na jezdnię przy czerwonym świetle, chodzeniem nieprawidłową stroną drogi, korzystaniem z telefonów, tabletów czy innych urządzeń w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze