Reklama

Policjanci apelują do pieszych: patrzcie i słuchajcie

26/03/2018 16:03

„PATRZ I SŁUCHAJ!” – to kolejna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Planowany termin realizacji działań profilaktycznych przewidziany jest do końca września 2018 roku.

Celem akcji jest przede wszystkim przypominanie, uświadamianie oraz zwracanie uwagi, szczególnie pieszym – jako niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, na zagrożenia związane między innymi z: bezpośrednim wejściem na jezdnię przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, wejściem na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wejściem na jezdnię przy czerwonym świetle, chodzeniem nieprawidłową stroną drogi, korzystaniem z telefonów, tabletów czy innych urządzeń w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.

 


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości