Okres świąteczny wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie policja. Zmotoryzowani muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami. – Drogi to nie miejsce na brawurę – przestrzegają funkcjonariusze.
Wczoraj, 30 marca, na ulicach miast w regionie przybyło policjantów. Ma to związek z prowadzoną przez święta akcją „Wielkanoc 2018”. W związku z tym kierowcy mogą się spodziewać zwiększonej liczby policyjnych patroli na drogach, a także częstszych kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Lepiej mieć się na baczności. W czasie działań prewencyjnych mundurowi zwrócą też uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.
Wybierając się w podróż, nie zapomnijmy o sprawdzeniu auta. Pamiętajmy też o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych i swoich umiejętności – w myśl zasady wolniej znaczy bezpieczniej – przestrzegają stróże prawa. I najważniejsze, nigdy nie wsiadamy za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu.
Policjanci przestrzegają również amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania wodą o konsekwencjach prawnych, jakie trzeba będzie ponieść za wszelkie chuligańskie incydenty w tzw. Lany Poniedziałek. – Podtrzymując tradycję polewania wodą w Śmigus-Dyngus, należy zachować umiar i kulturę. Nie powinno się ono odbywać na ulicach, bo bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię, łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów – dodają.

fot.archiwum ŻP
Policjanci przestrzegają również amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania wodą o konsekwencjach prawnych, jakie trzeba będzie ponieść za wszelkie chuligańskie incydenty w tzw. Lany Poniedziałek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze