Od rana na terenie województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego kontrolują przejazdy kolejowe, w szczególności te niestrzeżone.
Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zwracają uwagę na właściwe zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych w rejonach skrzyżowań dróg i torów oraz przypominają przepisy dotyczące zasad poruszania się w takich miejscach.
Szczególnie zwracają uwagę na wyprzedzanie na przejazdach kolejowych lub bezpośrednio przed nimi, niezatrzymanie pojazdu przed przejazdem kolejowym wynikające ze znaku „STOP”, omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd kolejowy i wjechanie na pas jezdni przeznaczony dla przeciwnego kierunku ruchu, naruszenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd kolejowy jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.
Jak podaje policja, w ubiegłym roku na niestrzeżonych przejazdach kolejowych na Podkarpaciu doszło do 3 wypadków. Dwie osoby zginęły i dwie zostały ranne. Dosżło też do 29 kolizji.
W tym roku na przejazdach kolejowych doszło do 29 kolizji.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze