Od kilku tygodni policjanci częściej niż zwykle kontrolują miejsca, w których przebywać mogą osoby bezdomne i potrzebujące pomocy, a także zagrożone wychłodzeniem organizmu.
Kilka dni temu podczas patrolu funkcjonariusze odwiedzili w opustoszałym budynku 67-letniego mężczyznę. Ze względu na panujące warunki i niską temperaturę funkcjonariusze przewieźli go do schroniska dla osób bezdomnych. W Jarosławiu policjanci kontrolowali tereny ogródków działkowych, wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Sprawdzali altany, pustostany i inne miejsca, w których gromadzą się bezdomni.
– Apelujemy też do mieszkańców naszego powiatu, by widząc osoby potrzebujące pomocy, bezradne życiowo i narażone na wychłodzenie, nie przechodziły obojętnie. W przypadku zauważenia takiej osoby nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy 997 lub 112 – proszą mundurowi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze