Przemyscy policjanci rozpoczęli szkolenia dla pracowników banków, dotyczące przeciwdziałania tzw. oszustwom „na wnuczka” i „na policjanta”.
Podczas spotkań funkcjonariusze uczulają na przestępstwa, których pokrzywdzonymi stają się zazwyczaj seniorzy. Omawiają mechanizmy działania przestępców. Mówią o tym co zrobić, gdy senior chce wypłacić lub przelać sporą kwotę pieniędzy, po czym można domniemywać, że jest potencjalną ofiarą oszustwa. Wskazują, w jaki sposób pracownik banku może przyczynić się do uchronienia seniora przed utratą oszczędności życia. Szkolenie dla przedstawicieli banków ma na celu wyczulenie na tego typu przestępstwa. To właśnie bankowcy mogą zapobiec sytuacji, w której osoba starsza staje się ofiarą oszustwa. „Zachęcamy pracowników banku do udziału w szkoleniach i do współpracy w przeciwdziałaniu oszustwom. Nie raz zdarzało się tak, że pracownicy banków pokrzyżowali plany oszustów i dzięki nim nie doszło do wypłaty, bądź przelewu pieniędzy – twierdzą funkcjonariusze.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze