Kilka dni przed końcem 2017 roku do komend, komisariatów i posterunków policji na Podkarpaciu trafiło 45 nowych samochodów o wartości ponad 2 milionów złotych. 2 z nich przekazano do dyspozycji policjantów z Przemyśla.
Uroczyste przekazanie radiowozów odbyło się na placu przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
– Policja musi wzmacniać się technicznie – powiedział młodszy inspektor Henryk Moskwa, podkarpacki komendant wojewódzki policji. – To zapewnia skuteczną służbę, ale też – co ważne – to szansa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa funkcjonariuszy. Na co dzień policjanci na Podkarpaciu podejmują[paywall] setki interwencji. Często narażają swoje zdrowie, a nawet życie. To oczywiste, że ich powodzenie zależy od tego jakim sprzętem dysponują. Ważne, aby był niezawodny – dodał.
Natomiast Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, zapewnił, że samorządy na co dzień współpracują z policją, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom.
– Skuteczna Policja to przede wszystkim dobry sprzęt i dzisiaj to niezbędne wyposażenie oddajemy w ręce podkarpackich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy – stwierdził.
Piotr Pilch, wicewojewoda podkarpacki zwrócił uwagę, że „plan modernizacji policji staje się faktem. W ciągu 4 lat państwo polskie na policję przeznaczy 6 miliardów złotych. W większości będą to środki przeznaczone na budowę i modernizację nowych komend, ale też na wymianę sprzętu i samochodów”.
Zakup15 samochodów sfinansowano z budżetu policji. To autobus, 7 furgonów renault traffic i volkswagen T6, a także 5 oznakowanych radiowozów kia ceed oraz mitsubishi pajero i citroen C4. 30 radiowozów kupiono dzięki wsparciu jednostek samorządowych województwa podkarpackiego. Trafiły do tych komend miejskich i powiatowych, których samorządy zdecydowały się na przekazanie na ten cel 50% wartości pojazdów. To komendy miejskie w Krośnie, Rzeszowie i Tarnobrzegu, oraz komendy powiatowe w Jarosławiu, Jaśle, Leżajsku, Lubaczowie, Mielcu, Sanoku, Strzyżowie i Stalowej Woli. Niemal wszystkie to oznakowane radiowozy, przeznaczone dla służby prewencyjnej i ruchu drogowego. Na podkarpackie drogi wyjedzie 25 opli astra 1,6 kombi o mocy silnika 200 KM i maksymalnej prędkości 235 km/h, 3 ople mokka 1,4 Turbo o mocy 140 KM, suzuki SX4 Cross oraz kia ceed 1,6 GDI. 2 radiowozy trafiły m.in. do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. To kia cee’d dla ruchu drogowego i auto nioeznakowane dla służby kryminalnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.>>Policja musi wzmacniać się technicznie – powiedział młodszy...<<Taaak? A gdzie to jest napisane?Na chleb i leki dla emerytów nie ma a tu szastają milionami.Na diabła takie wypasione fury, skoro Państwo jest biedne rzekomo?
>>Policja musi wzmacniać się technicznie – powiedział młodszy...<<Taaak? A gdzie to jest napisane?Na chleb i leki dla emerytów nie ma a tu szastają milionami.Na diabła takie wypasione fury, skoro Państwo jest biedne rzekomo?