Reklama

Policjanci z regionu dostali 45 nowych radiowozów

06/01/2018 18:15

Kilka dni przed końcem 2017 roku do komend, komisariatów i posterunków policji na Podkarpaciu trafiło 45 nowych samochodów o wartości ponad 2 milionów złotych. 2 z nich przekazano do dyspozycji policjantów z Przemyśla.

Uroczyste przekazanie radiowozów odbyło się na placu przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

– Policja musi wzmacniać się technicznie – powiedział młodszy inspektor Henryk Moskwa, podkarpacki komendant wojewódzki policji. – To zapewnia skuteczną służbę, ale też – co ważne – to szansa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa funkcjonariuszy. Na co dzień policjanci na Podkarpaciu podejmują[paywall] setki interwencji. Często narażają swoje zdrowie, a nawet życie. To oczywiste, że ich powodzenie zależy od tego jakim sprzętem dysponują. Ważne, aby był niezawodny – dodał.

Reklama

Natomiast Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, zapewnił, że samorządy na co dzień współpracują z policją, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom. 

– Skuteczna Policja to przede wszystkim dobry sprzęt i dzisiaj to niezbędne wyposażenie oddajemy w ręce podkarpackich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy – stwierdził.

Piotr Pilch, wicewojewoda podkarpacki zwrócił uwagę, że „plan modernizacji policji staje się faktem. W ciągu 4 lat państwo polskie na policję przeznaczy 6 miliardów złotych. W większości będą to środki przeznaczone na budowę i modernizację nowych komend, ale też na wymianę sprzętu i samochodów”. 

Reklama

Zakup15 samochodów sfinansowano z budżetu policji. To autobus, 7 furgonów renault traffic i volkswagen T6, a także 5 oznakowanych radiowozów kia ceed oraz mitsubishi pajero i citroen C4. 30 radiowozów kupiono dzięki wsparciu jednostek samorządowych województwa podkarpackiego. Trafiły do tych komend miejskich i powiatowych, których samorządy zdecydowały się na przekazanie na ten cel 50% wartości pojazdów. To komendy miejskie w Krośnie, Rzeszowie i Tarnobrzegu, oraz komendy powiatowe w Jarosławiu, Jaśle, Leżajsku, Lubaczowie, Mielcu, Sanoku, Strzyżowie i Stalowej Woli. Niemal wszystkie to oznakowane radiowozy, przeznaczone dla służby prewencyjnej i ruchu drogowego. Na podkarpackie drogi wyjedzie 25 opli astra 1,6 kombi o mocy silnika 200 KM i maksymalnej prędkości 235 km/h, 3 ople mokka 1,4 Turbo o mocy 140 KM, suzuki SX4 Cross oraz kia ceed 1,6 GDI. 2 radiowozy trafiły m.in. do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. To kia cee’d dla ruchu drogowego i auto nioeznakowane dla służby kryminalnej.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2018-01-06 22:08:00

    >>Policja musi wzmacniać się technicznie – powiedział młodszy...<<Taaak? A gdzie to jest napisane?Na chleb i leki dla emerytów nie ma a tu szastają milionami.Na diabła takie wypasione fury, skoro Państwo jest biedne rzekomo?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości