Siatkarki UKS 15 Polonii Przemyśl zagrają w finale baraży o awans do II ligi.
Turniej półfinałowy odbył się w przemyskiej hali POSiR, choć trudno było te zmagania nazwać turniejem, rozegrany został bowiem tylko jeden mecz. Z udziału wycofały się dwie ekipy i przemyślanki były pewne gry w finale (awans uzyskiwały dwie ekipy). Mimo tego rozegrały bardzo dobry mecz z AZS AWF Biała Podlaska.
Podopieczne Roberta Gierlacha od pierwszych piłek zdominowały rywalki. Gospodynie postawiły na mocną, agresywną zagrywkę, z którą przyjezdne nie mogły sobie poradzić. W każdym z trzech setów nie dały zdobyć akademiczkom więcej niż 18 punktów, a to świadczy o bardzo dużej przewadze. – Mecz był bez historii, a pierwszy set to koncert w naszym wykonaniu. Dominowaliśmy w każdym elemencie. Drugi set był podobny, przede wszystkim zagraliśmy pewnie mocną zagrywką, a akademiczki miały duże problemy z jej przyjęciem. Przy prowadzeniu 20:11 na boisku pojawiły się zmienniczki. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Do stanu 14:14 toczyła się gra punkt za punkt. Później za sprawą skutecznej zagrywki odskoczyliśmy na pięć punktów i do końca kontrolowaliśmy przebieg sytuacji – powiedział po meczu trener R. Gierlach. – Mamy wielką ochotę powalczyć o awans do drugiej ligi. Jeśli się uda, to nie wiem czy w niej zagramy. Wszystko będzie zależało od finansów – podsumował.
W finałowym turnieju, który rozegrany zostanie w Kościanie przemyślanki zagrają z: UKŻPS Kościan, Polonią Łaziska oraz Dargfilem Tomaszów Mazowiecki. Awans uzyska zwycięzca.

fot.Łukasz Delmanowicz
W dynamicznym ataku Lila Winiarska (z prawej).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze