Reklama

Polonistki zagrają o awans do II ligi

Siatkarki UKS 15 Polonii Przemyśl zagrają w finale baraży o awans do II ligi.

Turniej półfinałowy odbył się w przemyskiej hali POSiR, choć trudno było te zmagania nazwać turniejem, rozegrany został bowiem tylko jeden mecz. Z udziału wycofały się dwie ekipy i przemyślanki były pewne gry w finale (awans uzyskiwały dwie ekipy). Mimo tego rozegrały bardzo dobry mecz z AZS AWF Biała Podlaska.

Podopieczne Roberta Gierlacha od pierwszych piłek zdominowały rywalki. Gospodynie postawiły na mocną, agresywną zagrywkę, z którą przyjezdne nie mogły sobie poradzić. W każdym z trzech setów nie dały zdobyć akademiczkom więcej niż 18 punktów, a to świadczy o bardzo dużej przewadze. – Mecz był bez historii, a pierwszy set to koncert w naszym wykonaniu. Dominowaliśmy w każdym elemencie. Drugi set był podobny, przede wszystkim zagraliśmy pewnie mocną zagrywką, a akademiczki miały duże problemy z jej przyjęciem. Przy prowadzeniu 20:11 na boisku pojawiły się zmienniczki. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Do stanu 14:14 toczyła się gra punkt za punkt. Później za sprawą skutecznej zagrywki odskoczyliśmy na pięć punktów i do końca kontrolowaliśmy przebieg sytuacji – powiedział po meczu trener R. Gierlach. – Mamy wielką ochotę powalczyć o awans do drugiej ligi. Jeśli się uda, to nie wiem czy w niej zagramy. Wszystko będzie zależało od finansów – podsumował.

Reklama

W finałowym turnieju, który rozegrany zostanie w Kościanie przemyślanki zagrają z: UKŻPS Kościan, Polonią Łaziska oraz Dargfilem Tomaszów Mazowiecki. Awans uzyska zwycięzca.

 


fot.Łukasz Delmanowicz
W dynamicznym ataku Lila Winiarska (z prawej).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości