Reklama

Półtora tysiąca „terytorialsów” na szkoleniu

W ostatni weekend lutego br. prawie 1,5 tys. „terytorialsów” z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyło tzw. szkolenia rotacyjne. W trudnych warunkach ćwiczyli m.in. żołnierze z jarosławskiego i rzeszowskiego batalionu lekkiej piechoty.

W ostatnich miesiącach działalność 3 Podkarpackiej BOT ukierunkowana jest przede wszystkim na zwalczanie wirusa SARS-CoV-2. Cały czas ok. 160 „terytorialsów” zaangażowanych jest w niesienie pomocy placówkom medycznym, kombatantom i seniorom oraz[paywall] policji w zakresie prowadzenia monitoringu kwarantanny. W dalszym ciągu zespoły medyczne pobierają wymazy na terenie województwa.

– Jednak nie wstrzymaliśmy całkowicie szkolenia. Prawie w każdy weekend, w ramach szkolenia podtrzymującego, nasi żołnierze doskonalą kompetencje specjalistyczne, jak również ćwiczą współdziałanie z innymi służbami. Nie inaczej było w ostatni weekend lutego – powiedział rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.

Z 27 na 28 lutego żołnierze odbyli dzienno-nocne szkolenie w tak zwanym stałym rejonie odpowiedzialności. W pierwszym etapie ćwiczeń każdy z trzech plutonów przemieścił się ubezpieczonym marszem po wyznaczonych trasach do rejonu ześrodkowania w Brzózie Królewskiej.

– W kolejnych etapach szkolenia żołnierze uczyli się organizować zasadzki, punkty obserwacyjne, jak również prowadzili rozpoznanie terenu. W czasie ćwiczeń używano środków pozoracji – wyjaśnił kpt. W. Sura.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Maniek - niezalogowany 2021-03-09 21:32:10

    Co to jest 1500  żołnierzy   wystarczy wejść sobie you tube i wpisać porównanie państw  np: POLSKA ROSJA  jacy jesteśmy malutcy pod każdym względem  uzbrojenia i liczebności 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama