Niedawno mieszkańcy, za naszym pośrednictwem, zwrócili uwagę na fakt, że w większości lokalizacji w mieście oznakowanie poziome wymalowane na jedni jest bardzo słabo widoczne i wymaga odświeżenia. Jak zapowiedział wówczas Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu, możliwy termin rozpoczęcia prac to koniec czerwca. Niestety przetargu na to zadanie nie udało się rozstrzygnąć w pierwszym podejściu, bo... złożone oferty przekroczyły budżet, jaki na nie przeznaczono. A to oznacza, że roboty będą miały mniejszy zakres.
– Kiedy miasto wreszcie zabierze się za odświeżenie pasów i linii na jezdniach? – pytali nas mieszkańcy, wskazując liczne lokalizacje, w których... takowego oznakowania praktycznie już nie widać. Upływ czasu, eksploatacja jezdni i fakt, że w zeszłym roku takiego zabiegu nie przeprowadzono w ogóle, niestety zrobiły swoje. ZDM w Przemyślu zapowiedział jednak, że w tym roku malowanie oznakowania poziomego na pewno się odbędzie. I zdania nie zmienił, tyle że na przeszkodzie stanęły perturbacje przetargowe i kwestie finansowe.
W rozmowie z nami dyrektor wspomnianej instytucji Jacek Cielecki zgodził się z uwagami mieszkańców odnośnie stanu oznakowania poziomego w mieście w stu procentach, potwierdzając, że odmalowania wymaga praktycznie większość linii i przejść dla pieszych. Zastrzegł jednak, że termin odświeżania ich uzależniony będzie od tego, jak szybko uda się rozstrzygnąć postępowanie przetargowe. Oferty złożone przez potencjalnych wykonawców musiały się bowiem zmieścić w określonym wcześniej planie finansowym. Miasto na wspomniane zadanie planowało bowiem przeznaczyć około 600 – 700 tysięcy złotych. Niestety tak się jednak nie stało. Żadna z ofert...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 55% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Kontrola może się odbyć na dwa sposoby. Poprzez wezwanie chorego do lekarza orzecznika, który przeprowadzi badanie lekarskie i sprawdzi, czy chory jest nadal niezdolny do pracy lub https://testmyspeed.onl/