Za nami kolejny Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. W Jarosławiu uczczony został przemarszem ulicami miasta i pełnym atrakcji piknikiem na płycie Rynku.
Tradycją jarosławską stało się, że Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną świętowany jest bardzo okazale. Nie inaczej było w tym roku, a środowisko osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół świętowało w ubiegły piątek, 10 maja, z prawdziwą pompą. Tak jak w latach ubiegłych, cała impreza rozpoczęła się Marszem Godności, w którym kilkaset osób niepełnosprawnych, ich opiekunowie, ale także samorządowcy i młodzież z jarosławskich szkół przeszli spod siedziby Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy ul. Wilsona na Rynek. Znakiem szczególnym tego przemarszu była grupa fizjoterapeutów na co dzień pracujących z niepełnosprawnymi, którzy na swym transparencie wypisali hasła wspierające protest ich grupy zawodowej[paywall].W tym gronie honorowe miejsce mieli Natalia Cecora, tutejsza self-adwokatka reprezentująca świętujące tego dnia osoby z niepełnosprawnościami oraz Mariusz Mituś, przewodniczący jarosłwskiego koła PSONI. – To dla nas bardzo ważny dzień – mówiła N. Cecora. – Chcemy pokazać, że jesteśmy tacy sami, że mamy takie same prawa, mamy prawo do wolności i równości – wyjaśniała. – Chciałbym, żebyśmy zmieniali ten świat na lepsze, żeby osoby, takie jak Natalia, mogły się realizować w pełni i prowadzić aktywne życie – życzył z kolei zebranym Mariusz Mituś. – To zaczyna się od świadomości – przekonywał przewodniczący, dziękując zgromadzonym za poświęcony czas, a wolontariuszom za ogrom pracy włożony w przygotowanie imprezy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze