Reklama

Pomarańczowy marsz, pomarańczowy Rynek...

15/05/2019 09:30

Za nami kolejny Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. W Jarosławiu uczczony został przemarszem ulicami miasta i pełnym atrakcji piknikiem na płycie Rynku.

Tradycją jarosławską stało się, że Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną świętowany jest bardzo okazale. Nie inaczej było w tym roku, a środowisko osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół świętowało w ubiegły piątek, 10 maja, z prawdziwą pompą. Tak jak w latach ubiegłych, cała impreza rozpoczęła się Marszem Godności, w którym kilkaset osób niepełnosprawnych, ich opiekunowie, ale także samorządowcy i młodzież z jarosławskich szkół przeszli spod siedziby Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy ul. Wilsona na Rynek. Znakiem szczególnym tego przemarszu była grupa fizjoterapeutów na co dzień pracujących z niepełnosprawnymi, którzy na swym transparencie wypisali hasła wspierające protest ich grupy zawodowej[paywall].

W tym gronie honorowe miejsce mieli Natalia Cecora, tutejsza self-adwokatka reprezentująca świętujące tego dnia osoby z niepełnosprawnościami oraz Mariusz Mituś, przewodniczący jarosłwskiego koła PSONI. – To dla nas bardzo ważny dzień – mówiła N. Cecora. – Chcemy pokazać, że jesteśmy tacy sami, że mamy takie same prawa, mamy prawo do wolności i równości – wyjaśniała. – Chciałbym, żebyśmy zmieniali ten świat na lepsze, żeby osoby, takie jak Natalia, mogły się realizować w pełni i prowadzić aktywne życie – życzył z kolei zebranym Mariusz Mituś. – To zaczyna się od świadomości – przekonywał przewodniczący, dziękując zgromadzonym za poświęcony czas, a wolontariuszom za ogrom pracy włożony w przygotowanie imprezy.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama