Owocem podpisanej umowy ma być większa dostępność i pomoc w poszukiwaniach miejsc pracy dla absolwentów szkół zawodowych prowadzonych przez miasto. A jeśli to by się udało – ograniczenie wyjazdów z Przemyśla młodych ludzi „za chlebem”.
W siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie prezydent Przemyśla Wojciech Bakun oraz dyrektor WUP Tomasz Czop podpisali umowę na dofinansowanie projektu pod hasłem „Nowoczesna szkoła zawodowa szansą rozwoju uczniów”.
Jego głównym celem jest[paywall] zwiększenie szans na zatrudnienie absolwentów przemyskich szkół zawodowych. Dzięki wdrożeniu projektu ma się poprawić jakość kształcenia zawodowego, dostosowanego do rynku pracy oraz wzbogacić oferta edukacyjna szkół do października 2023 r.
Uczniowie mogą liczyć na dodatkowe staże, kursy, szkolenia, zajęcia e-learningowe, zajęcia przygotowujące do matury czy wyrównawcze. Nauczyciele na kursy i szkolenia doskonalące, staże w zakładach pracy.
Oba środowiska na nawiązanie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, doposażeniem w sprzęt do nauczania zdalnego (punkty dostępowe, kamery, słuchawki) oraz stworzeniem w szkole warunków odzwierciedlających te panujące w naturalnym środowisku pracy.
Projekt będzie realizowany w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu.
Łączny koszt to 1 mln 753 tys. 175 zł, zaś unijne dofinansowanie (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020) to 1 mln 576 tys. 775 zł. Realizacja projektu ma się zakończyć 30 września 2023 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lepiej wykształceni będą jeszcze szybciej wyjeżdżać. Podstawowym problemem jest brak miejsc pracy, aczkolwiek może kiedyś się stęsknią i wrócą - jak będzie do czego.
...mniej kolesiostwa, mniej układzików, mniej bycia zakapiorem - może taką umowę podpiszecie - wszystkie inne umowy, to sztuczne pompowanie fikcji do CV polityków, prezydentów, dyrektorów......co taki Przemyśl panie Bakun oferuje osobom szukającym pracy, zapomniał pan jak na strefie w Orłach firmy ładnie pracują, jedna niedawno panu sprzed nosa odeszła, a pan podpisuje umowy...?...Przemyśl niedługo to nawet "wykwalifikowanych" cwaniaków, którzy parają się sprzedażą komisowych autek nie utrzyma, ale jeszcze jedną plażę proponuję założyć w okolicach rynku, żeby niektórzy mieli blisko...
Lepiej wykształceni będą jeszcze szybciej wyjeżdżać. Podstawowym problemem jest brak miejsc pracy, aczkolwiek może kiedyś się stęsknią i wrócą - jak będzie do czego.
...mniej kolesiostwa, mniej układzików, mniej bycia zakapiorem - może taką umowę podpiszecie - wszystkie inne umowy, to sztuczne pompowanie fikcji do CV polityków, prezydentów, dyrektorów......co taki Przemyśl panie Bakun oferuje osobom szukającym pracy, zapomniał pan jak na strefie w Orłach firmy ładnie pracują, jedna niedawno panu sprzed nosa odeszła, a pan podpisuje umowy...?...Przemyśl niedługo to nawet "wykwalifikowanych" cwaniaków, którzy parają się sprzedażą komisowych autek nie utrzyma, ale jeszcze jedną plażę proponuję założyć w okolicach rynku, żeby niektórzy mieli blisko...