Na ciepłe, nowe budy dla psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach (gmina Żurawica) pieniądze zostały już zebrane. Ale warto pójść za ciosem. Potrzeb jest ogrom, a jedną z najpilniejszych jest... pojazd, którym bez problemów w czasie zimy można do placówki dojechać. Jej załoga marzy o... używanym quadzie z niewielkim pługiem.
– Nie należę do osób, które lubią zwracać się z takimi prośbami. Ale czasami nie ma wyjścia. Mamy w tej chwili pod opieką 130 psów i 63 koty. Trafiają do nas psy dzikie, zaniedbane, odebrane z łańcuchów. Opiekujemy się także tymi, które trafiły do nas z Ukrainy, z traumą wojenną, nieufne i wycofane. Nasze psy zamieszkują w kojcach zewnętrznych, dlatego tak ważne jest, aby każdy z nich miał ciepłą budę. Wymieniamy je regularnie, ale są one również regularnie niszczone, szczególnie przez nowo przyjęte psy. Nadeszły duże mrozy i boimy się, aby nasze psy nie marzły w dziurawych budach. Dlatego zwróciliśmy się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc w wymianie tych najbardziej zniszczonych na nowe. Zamówiliśmy 25 sztuk w kwocie 600 złotych za jedną. Wykonawca już je robi, a my musieliśmy zebrać na nie środki. I udało się! Dzięki ludziom o wielkich sercach! Dziękujemy!
– powiedziała kierownik schroniska Joanna Puchalska-Tracz.
Pełna kwota (15 tys. zł) na budy została zebrana, ale zbiórka wciąż trwa, bo – jak już wspomnieliśmy – potrzeby są wielkie. Na pytanie co jeszcze pilnie byłoby potrzebne, J. Puchalska-Tracz odpowiedziała, że bardzo przydałby się używany quad z niewielkim pługiem, aby można było dojechać do schroniska. Zmieniające się jak w kalejdoskopie warunki, jakie panują za oknem, są sporym wyzwaniem. Często padający śnieg nie pomaga w dotarciu do znajdującego się na odludziu miejsca. Quad na pewno poprawiłby tę sytuację.
Widząc dobroduszność wszystkich ludzi dobrej woli, jest to jak najbardziej możliwe! Pomóżmy! Po raz kolejny pokażmy, że w jedności siła! Zbiórka pieniędzy trwa na stronie www.zrzutka.pl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze