Reklama

Pomóżmy uzbierać na używanego quada dla schroniska w Orzechowcach!

Na ciepłe, nowe budy dla psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach (gmina Żurawica) pieniądze zostały już zebrane. Ale warto pójść za ciosem. Potrzeb jest ogrom, a jedną z najpilniejszych jest... pojazd, którym bez problemów w czasie zimy można do placówki dojechać. Jej załoga marzy o... używanym quadzie z niewielkim pługiem.

– Nie należę do osób, które lubią zwracać się z takimi prośbami. Ale czasami nie ma wyjścia. Mamy w tej chwili pod opieką 130 psów i 63 koty. Trafiają do nas psy dzikie, zaniedbane, odebrane z łańcuchów. Opiekujemy się także tymi, które trafiły do nas z Ukrainy, z traumą wojenną, nieufne i wycofane. Nasze psy zamieszkują w kojcach zewnętrznych, dlatego tak ważne jest, aby każdy z nich miał ciepłą budę. Wymieniamy je regularnie, ale są one również regularnie niszczone, szczególnie przez nowo przyjęte psy. Nadeszły duże mrozy i boimy się, aby nasze psy nie marzły w dziurawych budach. Dlatego zwróciliśmy się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc w wymianie tych najbardziej zniszczonych na nowe. Zamówiliśmy 25 sztuk w kwocie 600 złotych za jedną. Wykonawca już je robi, a my musieliśmy zebrać na nie środki. I udało się! Dzięki ludziom o wielkich sercach! Dziękujemy!

– powiedziała kierownik schroniska Joanna Puchalska-Tracz.

Reklama

Zbiórka wciąż trwa

Pełna kwota (15 tys. zł) na budy została zebrana, ale zbiórka wciąż trwa, bo – jak już wspomnieliśmy – potrzeby są wielkie. Na pytanie co jeszcze pilnie byłoby potrzebne, J. Puchalska-Tracz odpowiedziała, że bardzo przydałby się używany quad z niewielkim pługiem, aby można było dojechać do schroniska. Zmieniające się jak w kalejdoskopie warunki, jakie panują za oknem, są sporym wyzwaniem. Często padający śnieg nie pomaga w dotarciu do znajdującego się na odludziu miejsca. Quad na pewno poprawiłby tę sytuację.

Widząc dobroduszność wszystkich ludzi dobrej woli, jest to jak najbardziej możliwe! Pomóżmy! Po raz kolejny pokażmy, że w jedności siła! Zbiórka pieniędzy trwa na stronie www.zrzutka.pl.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama