– Niedawno w mediach pojawiła się informacja o tym, że znajdująca się przy ulicy Czarnieckiego wieża ciśnień – jeden z niewielu tego typu zachowanych w naszym regionie obiektów o unikatowej konstrukcji – ma zostać wpisana do rejestru zabytków.
Na razie stoi nieużytkowana, a można by ją wykorzystać w celu naukowym. Przemyślanie mogliby wziąć przykład choćby z Torunia i uruchomić na niej tzw. wahadło Foucaulta. W toruńskim mieście stanowi ono główną atrakcję tamtejszego Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Urządzenie pokazuje istnienie ruchu obrotowego Ziemi. To oczywiście tylko pomysł, ale myślę że wart rozważenia – podsuwa propozycję jeden z mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze