Reklama

Pomysł na wieżę ciśnień

18/12/2023 17:44

– Niedawno w mediach pojawiła się informacja o tym, że znajdująca się przy ulicy Czarnieckiego wieża ciśnień – jeden z niewielu tego typu zachowanych w naszym regionie obiektów o unikatowej konstrukcji – ma zostać wpisana do rejestru zabytków.

Na razie stoi nieużytkowana, a można by ją wykorzystać w celu naukowym. Przemyślanie mogliby wziąć przykład choćby z Torunia i uruchomić na niej tzw. wahadło Foucaulta. W toruńskim mieście stanowi ono główną atrakcję tamtejszego Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Urządzenie pokazuje istnienie ruchu obrotowego Ziemi. To oczywiście tylko pomysł, ale myślę że wart rozważenia – podsuwa propozycję jeden z mieszkańców.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama