W czwartek, 22 stycznia, w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie została podpisana umowa pomiędzy wojewodą podkarpackim a gminą Radymno, dotycząca udzielenia dofinansowania do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. „Podpisanie umowy stanowi ważny krok w kierunku dalszego rozwoju i utrzymania dostępnej komunikacji publicznej na terenie naszej gminy” – podkreśla radymniański samorząd.
Gmina Radymno uzyskała wsparcie finansowe w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w łącznej kwocie 1 mln 159 tys. 794,60 zł.
Otrzymane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie siedmiu linii komunikacyjnych, które w bieżącym roku zapewnią mieszkańcom łatwiejszy, bezpieczny i komfortowy dostęp do transportu publicznego na trasach: Zabłotce – Budzyń przez Nienowice, Budzyń – Ostrów przez Korczową, Młyny, Zaleską Wolę, Piaski, Duńkowice, Chotyniec – Ostrów przez Łazy, Sośnica Brzeg – Ostrów przez Nienowice, Grabowiec, Sośnica – Święte – Ostrów, Łazy „Kościół” – Łazy „Osiedle” – Ostrów oraz Chotyniec „Kościół” – Nienowice – Duńkowice – Ostrów.
„Pozyskane środki to dla Gminy Radymno ogromna szansa na utrzymanie i rozwój optymalnej sieci połączeń komunikacyjnych, dostosowanej do realnych potrzeb mieszkańców. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim równych możliwości dojazdu do pracy, szkół, urzędów, placówek medycznych oraz innych ważnych miejsc życia codziennego. Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby kursy i trasy autobusowe odpowiadały oczekiwaniom społeczności lokalnej. Dzięki dobrej współpracy i zaangażowaniu możliwa jest realizacja projektu, który zwiększa dostępność komunikacji publicznej także w bardziej oddalonych miejscowościach gminy”
– przekazuje Urząd Gminy w Radymnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze