Kwota Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2025 r., przyznana dla Podkarpacia, wynosiła 57 mln 746 tys. 60 zł. Ale władzom województwa udało się pozyskać dodatkowe pieniądze z rezerwy funduszu. To kwota 27 mln 213 tys. 90 zł, co daje łącznie aż 84 mln 959 tys. 150 zł. Najwięcej z naszego regionu otrzyma Jarosławski Związek Komunikacyjny – 13 mln 274 tys. 950 zł na 45 linii komunikacyjnych.
Pozyskana kwota z rezerwy funduszu pozwoli na dofinansowanie wszystkich wniosków o dopłatę złożonych w grudniowym naborze. Przypomnijmy, że wnioski mogli składać organizatorzy publicznego transportu zbiorowego: gminy, powiaty lub ich związki oraz województwo. Złożonych zostało 56 wniosków o dofinansowanie, w tym 45 jednorocznych i 11 wieloletnich. Pieniądze otrzyma 45 gmin, 7 powiatów i 4 związki. Dofinansowane zostaną 433 linie komunikacyjne (łącznie ponad 28 mln wozokilometrów).
– W porównaniu do poprzednich lat, w tym zyskaliśmy zdecydowanie największą kwotę –
Reklama
powiedziała podczas dzisiejszej (17 stycznia br.) konferencji prasowej wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul, dodając, że w br. władze województwa podpiszą umowy na kwotę o 5 mln 597 tys. 32 zł wyższą niż organizatorzy otrzymali w ub.r. i aż o 22 mln 789 tys. 226 zł wyższą niż w 2023 r.
T. Kubas-Hul poinformowała, że najwięcej pieniędzy otrzymają:
Z dodatkowo pozyskanych funduszy dofinansowanie otrzyma powiat przemyski. A także powiaty: brzozowski, krośnieński, łańcucki, mielecki, stalowowolski, strzyżowski oraz Związek w Powiecie Jasielskim.
Kwota dopłaty do jednego tzw. wozokilometra wynosi nie więcej niż 3 zł, a dofinansowaniu nie podlega komunikacja miejska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze