Wzorem lat ubiegłych burmistrz Przeworska przyznał wyróżniającym się uczniom tutejszych szkół stypendia za osiągnięcia w nauce. Otrzymało je 87 młodych ludzi, a miasto przeznaczyło na ten cel 60 tys. 900 zł.
Przeworski program stypendialny w obecnym kształcie funkcjonuje od 2008 roku. W tym czasie miasto wsparło 721 młodych ludzi, którym wypłaciło łączną kwotę 394 tys. 500 zł. W tym roku do najzdolniejszych młodych przeworszczan trafiło nieco ponad 60 tys., a stypendia otrzymało łącznie[paywall] 87 uczniów szkół podstawowych. 31 z nich uzyskało średnią ocen minimum 5,4, spełniając tym samym kryterium otrzymania stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce. Pozostałych 36 osób mogło się pochwalić średnią 4,8, a poza tym sięgnęło szczebla powiatowego, wojewódzkiego lub ogólnopolskiego w konkursach przedmiotowych i sportowych oraz wykazało się przynajmniej 80-procentową frekwencją. Stypendia przyznawane są na okres 10 miesięcy, a wyróżnieni otrzymają je w dwóch transzach: pierwsza wypłacona powinna była zostać do 15 listopada br., a druga do 28 lutego przeszłego roku.
Uroczysta gala wręczenia dyplomów potwierdzających uzyskanie stypendium odbyła się 13 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Dokumenty te wręczali burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, przewodniczący rady miasta Tomasz Majba, a także zastępca burmistrza Wojciech Superson i sekretarz Agnieszka Zakrzewska. Okrasą spotkania był występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze