Choć dopiero marzec, funkcjonariusze pełniący służbę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej mogą poszczycić się nie lada statystykami. Efektem całodobowych weryfikacji na przejściach granicznych oraz walki z przestępczością zorganizowaną, trudniącą się produkcją i dystrybucją fałszywek, od początku roku, mundurowi wykryli już ponad 630 fałszywych dokumentów (w tym ponad 200 sfalsyfikowanych praw jazdy).
Do ostatnich tego typu zdarzeń doszło w Korczowej i Budomierzu. Na tym pierwszym przejściu granicznym, podczas kontroli obywatela Mołdawii wjeżdżającego do Polski, funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do autentyczności przedstawionego prawa jazdy.
„W dokumencie kierowcy brakowało zabezpieczeń stosowanych w tego typu dokumentach. Ostatecznie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono fałszerstwo”
– poinformował rzecznik BiOSG por. SG Piotr Zakielarz.
34-letni cudzoziemiec usłyszał zarzut wykorzystania fałszywego dokumentu, do czego się przyznał i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na rok. Dalszą podróż kontynuował w fotelu pasażera.
W Budomierzu natomiast, również fałszywe prawo jazdy przedstawił do kontroli obywatel Ukrainy. Dokument odbiegał od stosowanego wzoru i został zatrzymany. Cudzoziemiec przyznał się do próby wykorzystania fałszywki a mundurowi prowadzą dalsze czynności w sprawie. Pojazd został zawrócony do Ukrainy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze