Reklama

Ponad 7 tysięcy bezrobotnych

Bezrobocie w Przemyślu i powiecie spada, ale powoli. Być może wpływ na to mają: sezon letni i roboty dorywcze. Osób bez pracy jest ponad 7 tysięcy, z czego w Przemyślu ponad 3,3 tysiąca.

Najnowszy raport o stanie bezrobocia opublikował Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu. Według stanu na 31 maja br. w tejże instytucji zarejestrowanych było 7 tys. 21 osób bezrobotnych[paywall]. To o ćwierć tysiąca mniej niż w kwietniu br., a w porównaniu do analogicznego okresu 2017 r. liczba bezrobotnych zmalała o 890 osób.

Na koniec kwietnia br. w Przemyślu bez pracy było 3 tys. 351 osób. To mniej o 71 osób w stosunku do marca br. Mimo tego stopa bezrobocia w powiecie przemyskim i samym Przemyślu w porównaniu z Polską czy Podkarpaciem jest wysoka. W Polsce 30 kwietnia stopa bezrobocia wynosiła 6,3 procent, na Podkarpaciu – 9,3 procent, natomiast w powiecie przemyskim – 14 procent, a w Przemyślu – 12,2 procent.

Reklama

Z terenu powiatu najwięcej bezrobotnych wywodzi się z gminy Żurawica, Dubiecko i Przemyśl, najmniej z gminy Stubno. W maju br. w przemyskim PUP-ie zarejestrowało się 545 nowych osób, które nie miały pracy, wykreśliło – 790.

Niestety, wśród bezrobotnych jest bardzo wiele młodych osób. Tych, którzy nie ukończyli 30 lat. To 2 tys. 737 osób. Dla nich, ale nie tylko dla nich, PUP miał 295 ofert pracy (w maju ub.r. – 283), z czego ponad połowa to oferty, które dofinansowywane są z pieniędzy Unii Europejskiej.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    przymyski ubsyrwatur - niezalogowany 2018-06-18 20:49:40

    Tylko tyle ?, a co z pozostałymi , wyparowali , lub są niebycie ? Przecież w ostatnim wydaniu  Życia  obecny prezes PWiK Lewandowski Ryszek  w wywiadzie uzasadniającym podniesienie ceny wody o 40 groszy  za metr sześcienny stwierdził wyraźnie cyt." w ciągu kilku lat ubyło około dziesięciu tysięcy mieszkańców i tendencja ta niestety jest cały czas"koniec. cyt. A więc są to słowa myślę że osoby kompetentnej , mądrej , mającej aktualne dane w tym temacie. A więc prezes Ryszek wyjawił tajemnice Chomy sposobu na likwidacje bezrobocia w mieścinie , bez żadnych inwestycji  w tej pseudo strefie  inwestycyjnej, bez wysiłku intelektualnego , bez żadnych poczynań w tym zakresie zmniejszono bezrobocie o 10 tysięcy głównie młodych ludzi.  To jest majstersztyk  takiej ekonomii od Chomy mogą się uczyć w podręcznikach do ekonomii  na uniwersytetach pt. " jak bez wysiłku zlikwidować bezrobocie".  Myślę że ten Hamryszczak coraz bardziej widoczny w mediach i  energiczny w działaniu  dokończy dzieło swojego pryncypała  i bez kolejnego wysiłku ,  bez problemu zlikwiduje bezrobocie do  zera ,   stosując podobny manewr na zasadzie  "wypierdalajta gdzie chceta" , bo samo podpisywanie jakiś kolejnych świstków , gazel czy inkubatorów  pseudo przedsiębiorczości to zwykłe kolejne mydlenie oczu  i zawracanie ludziom głównie starszym pozostałym w tym zadupiu gitary , kolejny pic , tym razem serwowany przed doktora ekonomii  Hamryszczka ,  łoj , będzie goło ale wesoło np. na wincencjadzie , czy manewrach szwejkowskich. Gratuluję przedsiębiorczości w inkubatorze przedsiębiorczości  ,  bo na tym się skończy zresztą jak zawsze od 16 lat   ściąganie dużych . Ni wirzyci , zubaczyci.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-06-19 07:10:40

    A wszystko to gdy PISoBOLSZEWIA trzeci rok pochyla się z troską nad suwerenem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stefka - niezalogowany 2018-06-19 16:18:35

    Ciekawe czy Dyrektor UP zdaje sobie sprawę jak tego typu informacja działa wkurw....jąco na ludzi.   Żeby spadało bezrobocie to muszą powstawać nowe miejsca pracy, pytam gdzie powstały, ile osób  zatrudniono i na jakich warunkach?Nic nie powstało  ani jedno miejsce.  Jeśli już to w istniejących firmach  w  wyniku zgonu pracownika  lub przejścia na emeryturę.  Przestańcie pisać te bzdury, bo ktoś kiedyś nie wytrzyma i zrobi jakąś  straszną rzecz. Wcale bym się nie zdziwił.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama