5 stycznia doszło do przekazania jarosławskiemu szpitalowi specjalistycznego sprzętu, który pomoże rozwinąć placówkę. Urząd Miasta Jarosławia wespół ze Starostwem Powiatowym w Jarosławiu zdecydowali o przekazaniu placówce subwencji, która pokryje koszty aparatury. Jej łączna wartość to ponad 600 tysięcy złotych. Jednak to nie będzie to jedyne wsparcie finansowe.
Po odbyciu rozmów pomiędzy miastem a powiatem ustalono, że dofinansowanie z UM ma być takie samo, jak wsparcie starostwa i wynosić 300 tysięcy złotych.
Poza tym starostwo powiatowe z końcem 2022 roku przekazało niezależną, dodatkową subwencję w wysokości[paywall] 255 tysięcy złotych. Dzięki dodatkowym funduszom szpital zakupił między innymi: holter EKG oraz stacji roboczej, holcard 24 W Alfa system, łóżka ortopedyczne, które pojawią się na obecnie modernizowanym oddziale, aparat USG oraz zestaw laparoskopowy.
Na uroczystości symbolicznego przekazania sprzętu pojawili się przedstawiciele władz powiatowych oraz miejskich: starosta jarosławski Stanisław Kłopot, Marian Fedor, Marek Kisielewicz, Kamil Dziukiewicz, który, poza tym, że pełni funkcję radnego, jest także członkiem Społecznej Rady COM.
Nieobecnego burmistrza Waldemara Palucha reprezentował wiceburmistrz Dariusz Tracz oraz przedstawiciele RM: Bożena Łanowy i Szczepan Łąka.
Starosta S. Kłopot zwrócił uwagę, że wspólna subwencja jest inwestycją w zdrowie jarosławian. Podziękował pracownikom COM za zaangażowanie i współpracę oraz radnym miejskim, a w szczególności wnioskodawcom z ramienia Klubu PiS (to Bożena Łanowy wnioskowała o zabezpieczenie odpowiednich środków na wsparcie COM).
Burmistrz Dariusz Tracz zwrócił z kolei uwagę na rolę radnego Macieja Wałęgi – lekarza, a jednocześnie przedstawiciela klubu Wspólnie Zmieniajmy Jarosław, który także zabiegał o wsparcie dla szpitala.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze